Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkorára nő meg a legkisebb...

Mekkorára nő meg a legkisebb (háziállat) nyúl? És melyik fajta ez?

Figyelt kérdés

2018. márc. 1. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A színes törpe a legkisebb fajta, ha tenyésztőtől származik, fajtatiszta szülőktől, akkor maximum 1,2 kg-ra nő meg, de hallottam már 1 kg alattiakról is.

De ne a méret számítson, mert egy 1 kilós nyúlnak pont olyan nagy a mozgásigénye, mint egy 3 kilósnak.

Ráadásul nekem az a tapasztalatom, hogy a nagyobb testűek sokkal kedvesebbek és bújósabbak. :)

De mondjuk én megőrülök a hatalmas nyuszikért, nagy vágyam, hogy egyszer legyen egy házinyulam (4 kiló körüli).

A mostani két nyuszim, az egyik színes törpe 1,1 kg, a nagyobb oroszlánfejű keverék 2 kiló.

2018. márc. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pedig engem most pont a mérete érdekel, a mozgással nem lesz probléma.

Az oroszlánfejű jóval nagyobb mint a másik?

2018. márc. 2. 12:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Attol függ. Nekem mini oroszlánfejű kosorrúm van és 1.2 kiló. A színes törpék egy picit nagyobbak egy bögrénél. De ha keresel egy tenyésztői oldalt ott megmutatják a nyuszik méreteit ugy hogy mellé raknak egy bögrét. Szoval keress egy színes törpe tenyésztő weboldalt
2018. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kismeretu Oroszlanfejut szeretnek elsosorban. Minden oroszlanfeju kosorru? Vagy alapbol szines torpe, vagy egy kulon fajta?
2018. márc. 3. 21:23
 5/11 anonim ***** válasza:
A holland törpenyúl nő a legkisebbre. Nekem is az van, egy szürke.
2018. márc. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oroszlanfeju holland torpe letezik?
2018. márc. 5. 10:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Olyan nincs

Vagy szines torpe vagy kosorru

Es a kosorrun belul van az oroszlanfej es mindegyik logofulu

2018. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy későn írok, de az oroszlánfejűeknek áll a fülük, és az oroszlánfejű kossorúaknak lóg a kettő közt, meg kinézetben kb. a sörény a közös. Az oroszlánfejűek között vannak kissebbek is, de általában 1,5-2 kilósra nőnek.
2018. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem késő, sőt. Még várom a gondolatokat!
2018. ápr. 19. 22:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak az angol oroszlánfejűek, amik az angol standardnak felelnek meg, ők akkorák, mint a hollandtörpék (1-1,3kg), és van sörényük, meg kicsi a fülük. Én úgy tudom, hogy a wonderbunny
2018. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!