Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsem meg a...

Hogyan szelídítsem meg a kereskedésből hozzot hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem jó / szabad kereskedésből venni , általában csak menttet állatokat hozok haza , de most ép kutyatáp vásárlása közben megláttam egy BackFlip szindrómás hörcsögöt. Muszáj volz haza hoznom , nagyon sajnáltam :((

De most nagyon vad , harap, elszalad , pedig már lassan 2 hónapja hogy nálam van.


2018. márc. 2. 06:00
 1/3 anonim válasza:
66%
Próbálj meg lassan közelíteni felé répával vagy salátával. Próbáld meg hátha elveszett tőled! Egyenlőre csak ennyit tudok mondani, írj a továbbiakról
2018. márc. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én törpehörcsögömet egy nagyon rossz helyről fogadtam be, ahol sokat piszkálta a gyerek, nem volt rendes háza stb.

Soha nem lett olyan szelíd, mint egy "rendes múlttal" rendelkező hörcsög, akivel kiskora óta rendesen foglalkoztak.

Elveszi a kaját kézből, és nem bújik el, ha meglát, de pl. kézbe venni nem hagyja magát. Ezt úgy értem el, hogy a kedvenc csemegéivel először a rácson át, majd pedig a nyitott ajtón át próbáltam kézből etetni.

Lehet, hogy a tied se lesz soha olyan szelíd, mint amivel kiskorától rendesen foglalkoztak. A korai rossz élményeket nagyon nehéz vagy lehetetlen kitörölni emberből és állatból is. Szerintem szeresd így, ahogy van, és adj meg neki mindent, amit csak tudsz.

2018. márc. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%
Vegyél fel vastag kesztyűt. Így ha harap, nem fog neked fájdalmat okozni. Ha pedig te sok harapás után sem reagálsz semmit, idővel le fog szokni róla, mert nem hatásos. Legalábbis nálam ez bevált. Emellett adj neki szotyit, trappista sajtot, lisztkukacot, stb. Ezeknek a legtöbb höri nem tud ellenállni.
2018. márc. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!