Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac egyedül is megvan?

Tengeri malac egyedül is megvan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék a közel jövőben egy tengeri malacot, rengeteg videót néztem és olavstam hogyan kell tartani és mindenhol az van hogy ha egyedül van akkor depressziós lesz nekem volt hörcsögöm nem is egyszer (tudom hogy nem ugyan az a két állat) de nekem mindig egyedül volt és boldognak tűnt

Van aki egyedül tart malacot?



2018. márc. 15. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Mint írtad, nem ugyanaz. A hörcsögöt TILOS együtt tartani, mert ők megtámadják egymást, egyedül élnek csak szaporodás idején találkoznak. A tengerimalacot minimum párban KELL tartani a fent említett depresszió miatt és mert mint mi, emberek, igényli a fajtársait.


Szóval ha egy malacot akarsz vagy tudnál csak tartani bele se vágj, és ugyanez vonatkozik a nyuszikra is.

2018. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kényszerből az első malacunk két-három hónapig egyedül volt, de tudtuk, hogy nem szabad egyedül tartani, ezért is igyekeztünk mielőbb egy másik lány malacot találni mellé. Az a tapasztalatom, hogy két malac ellátása nem sokban különbözik egy malacétól, tehát, ha bele akarsz vágni, eleve nagyobb ketrecet vegyél és két malacra tervezz! Most, hogy van társa (azonos nemű) sokkal aktívabb, mint egyedül, tehát, a tiédnek is mindenképpen legyen társa, ha nem is egyszerre szerzed be őket, egy-két hónapnál tovább ne legyen egyedül!
2018. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, nincs meg egyedül. A hörcsög egészen más eset.
2018. márc. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Napsi2019 válasza:
A mi ivartalanított fiú tengeri malacunk már egy éve egyedül van és egészen aktív, nem látom rajta hogy hiánya lenne. De lehet hogy egyedi eset
2019. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!