Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac kis mennyiségben...

Tengerimalac kis mennyiségben kaphat kiwit, ananászt vagy banánt?

Figyelt kérdés
Naponta kapnak zöldséget (pl. bébispenót, rukkola, répa, kígyóuborka), hetente kétszer gyümölcsöt (alma). Szeretnék többféle gyümölcsöt adni nekik. Ezek mehetnek? Régebben kaptak néha egy kevés narancsot vagy mandarint is, imádták, nem lett bajuk tőle, de azt olvastam pont itt a gyakorin, hogy nem lehet.

2018. márc. 17. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
A déligyümölcs tilos. A narancsot és a mandarint sem kellett volna nekik adni. Kiwit, ananászt és banánt se kapjanak.
2018. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt egy lista egy külföldi oldalról. A lista alul van.

[link]


Csak rá kellett volna keresni.

2018. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért kerestem volna külföldi oldalra, mikor nem beszélek idegen nyelveket és a Tengerimalac c. kis könyv és a malacok.hu oldal szerint (és más malacos oldalak szerint is) szabad ezeket a gyümölcsöket adni? Akkor gondoltam, hogy rákérdezek, mikor itt a gyakorin írta valaki egy kérdezőnek, hogy nem lehet. Rosszat tesz nekik?
2018. márc. 18. 08:14
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
A legtöbb oldal nem jó információkat tartalmaz.
2018. márc. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
37%
Lehet nekik adni,hidd el,nem lesz semmi bajuk!! Nekem is van 5 malackam es hetente 2x-3x kapnak banánt amit imadnak! :) Nekem az allatorvos javasolta,hogy egy kis valtozatossagot vigyek az etrendjukbe,mert szinte mindig ugyanazt ettek. Mar jo ideje adok nekik banant es semmi problemat nem tapasztaltam+az allatorvos javasolta+szeretik is! Neha szaritott gyumolcsoket is adhatsz nekik,szeretik!
2018. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

KIS mennyiségben kaphatnak, de vigyázni kell a sok cukor tartalommal és hogy ne menjen a szénázás kárára a gyümölcs fogyasztás, mert ugyebár 90% ban szénának kell lenni a táplálékuknak a szénának.Mindjárt itt a jó idő szedhetsz majd neki füvet, tyúkhúrt, pitypangot ezek egészségesebb nasik mint a gyümölcsök de legalább annyira imádják (autóúttól messze, kutya pisivel nem szennyezett, nem permetezett helyről szedhetsz füvet)

Az uborkával és primőr (külföldről hozott) zöldséggel,gyümölccsel óvatosan mert sok méreganyagot tartalmazhat a vegyszerek(permet, tartósító szer) miatt, míg az embereknek nem lesz baja addig egy kis állatnak század annyi méreganyag is halálos lehet.

2018. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menjünk sorba. Rukkolát csak minimális mennyiségben ehetnek mert enyhén csíp. A spenótban magas az oxolát tartalom ami vesekövet okoz. Az uborka főleg ebben az időben rengeteg vegyszerrel kezelik amiket beszív. Banánt minimálisat ehetnek a magas
2018. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Benne a cukortartalom, ananásszal ugyanígy . Kiwit ehetnek, de az enyémek nem szeretik. A legjobb amit adhatsz nekik, amik kevés vegyszert szívnak fel:sárgarépa+levele, alma mag nélkül, petrezselyem+gyökere, zeller+szára, cékla.
2018. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!