Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális, hogy a nyuszim...

Normális, hogy a nyuszim levedlett egy éjszaka alatt egy másik nyúl szőradagját?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki a helye, mintha nyulat nyúztak vna. Egy vödör szőrt kiszedtem a helyéről. De amúgy jó a kedve. Első nyuszink és kinti. Nem számítottam ilyen mértékű vedlésre.

2018. márc. 29. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én nyulaim ia kintiek, de már jóideje elkezdtek vedleni. A tiéd is vedlett már korábban is?

Illetve milyen nemű? Ivaros? Mert ha ivaros nőstény, simán lehet

(ál)vemhesseg.

2018. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1 éves lesz áprilisban vagy májusban. Igen ivaros nőstény. Meg elég sokat szokott mostanában idegesen ásni. Korábban is ásott, meg amúgy is szeret áskálódni, de nem úgy, higyha megpróbálom bevinni megharap. És mit lehet csinálni? Ivartalanítani esegleg 8 hónaposan már lehet?
2018. márc. 29. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Ha van mellette bak, akkor vemhes, ha nincs, akkor álvemhes. Ő maga tépte ki a saját szőrét, hogy fészket építsen

Ivaros nőstényeknél gyakori jelenség, és nagyon káros, megviseli a szervezetét. Mást most nem tudsz tenni, mint nyugalmat hagysz neki, amíg elmúlik a dolog.

És jövő héten az első dolgod legyen időpontot kérni ivartalanításra (egzotikus állatorvosnál!!!), mert ez az állapot rövid úton vezet méhgyulladáshoz vagy daganatos megbetegedéshez, igen, akár már ilyen fiatal korban is!

Nőstény nyulaknál kiemelt fontosságú az ivartalanítás, ahogyan az is, hogy ezt megfelelő, egzotikus végzettségű állatorvos végezze.

2018. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elökészíti magát a fazékba. Jofej nyuszi.
2018. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!