Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac hordozóban?

Tengerimalac hordozóban?

Figyelt kérdés

Nyáron utazni szeretnénk. Sajnos az összes rokon/ismerős ahol a malac elhelyezhető nagyon lestresszeli szegény párát. Tavaly is így lett elhelyezve (először) és össze-vissza volt vonszolva a rokonok között, mert mindenhol stressz érte. Mire hazaértünk szerencsétlen nagyon ki volt és nem szeretnénk ennek megint kitenni. Idén arra gondoltam, hogy inkább magunkkal vinnénk, viszont a ketrec szállítását nem tudnánk megoldani. Egy 48cmx32,5-ös macskahordozóban lenne, lehetőleg minél többet kiengedve. Kb. egy hétről lenne szó. Nagyon nagy kínzás lenne számára és nem érezné jól magát?

Jelenleg százas kecója van és, ha valaki itthon van az egész lakás az övé, így a hirtelen váltás - még, ha ideiglenes is - félek nagyon pici lenne számára.

Köszi előre is a segítséget.


2018. ápr. 7. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen, kínzás. Ahogy az is, hogy nincs társa. Malacot nem szabad egyedül tartani, szüksége van egy azonos nemű fajtársra. Hagyjátok otthon, és rokon járjon át megetetni.
2018. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg hat éves. Három évig volt társa aki sajnos elhunyt. Fél-egy évig tartottuk egyedül, majd megpróbáltuk egy fél éves hímmel társítani, sikertelenül, mivel rendkívül domináns és nem igazán tűr meg más hímet a territóriumán. A kora miatt nem szeretném kasztráltatni, mert kockázatos. Eddigi kereséseim alapján nőstényt csakis egészségügyi probléma miatt ivartalanítanak, ivaros nősténnel pedig nem fogom összerakni a nemkívánt szaporulat miatt. Másik ketrecre sem helyem, sem keretem sincs valamint egyik malactól sem lenne szívem megvonni azt, hogy szabadon császkáljon. De azért köszönöm, a témához fűzött részt. Nem szívesen fárasztom a rokonokat a folytonos átjárással, de akkor nem igazán lesz más lehetőség.
2018. ápr. 8. 00:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy családi nyaralás jó esetben nem arról szól, hogy az ember egész nap a szálláson ül egy állattal. Pedig képzeld csak el milyen lehet egy hétig bezárva lenni egy szekrénybe, ahonnan csakis akkor jöhetsz ki, amikor valaki ráér felügyelni. Persze annak a valakinek fontosabb dolgai is vannak, hiszen nem azért fizet ki egy nyaralást, hogy a szobában ülve veled foglalkozzon.


A hosszú út nagy stressz neki, amitől az immunrendszere legyengül, és könnyebben megbetegszik. Az idegen hely is stresszes neki, ráadásul a helyet, ahova mentek, te sem ismered úgy, mint az otthonát. Nem tudhatod, hol lehetnek veszélyforrások számára, amikor szabadon mászkál.


Szerintem semmiképp ne vidd. Ha több rokon van, megkérhetsz többet is, hogy menjenek át etetni, így nem egy valakinek kell naponta. (Egyébként évi egy hét átjárkálás olyasmi, ami egy családban nem kéne, hogy gondot okozzon). Ha előre kikészéted a napi adagokat, nem tart sokáig.

Ha a rokonok nem vállalják, kérdezz rá a Facebookon valamelyik tengerimalacos csoportban,, hogy tudná-e valaki vállalni. Itt rengeteg segítőkész ember van, akik értenek is a malacokhoz. De ha ez nem megoldható valami miatt, még mindig jobban jár a malacod, ha panzióba adod, ahol hozzáértő emberek gondozzák, és normál méretű helye van.

Megoldást mindig lehet találni, de magaddal semmiképp ne vidd, hiszen egy 6 éves malackának végzetes lehet egy ilyen utazás.

2018. ápr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. A rokonokhoz szoktunk lejárni szóval ott is lenne egy kis helye kifutóval futkorászni, de az út nagyon hosszú és féltem alatta. Akkor nem lesz más választás csak, hogy valaki átjár, ha meg nem vállalja senki, maximum kihagyom. Sajnos mikor hozzám kerültek, még sehova nem volt gyerek/kutya/macska tervben, így sokkal könnyebb volt elhelyezni. Köszönöm.
2018. ápr. 8. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézz körbe van-e a környéken kisállat panzió
2018. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

írd be,hogy tengerimalac panzió , Sörétgyár utcában van.

Én a nyulaimat vittem oda, csak jó tapasztalatom van.

2018. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a panziós ötleteket, de sajnos ahol én vagyok ott nem található.
2018. ápr. 9. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!