Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúltenyésztési engedélyt...

Nyúltenyésztési engedélyt hola tudok szerezni és mennyiért?

Figyelt kérdés
Imádom a nyulakat és szeretném őket tenyészteni is,de nem tudom hol lehet ilyen engedélyt szerezni és mennyi az ára.

2018. ápr. 10. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell hozzá engedély, én is tenyésztek. De ha nagyban akarod csinálni egy őstermelői igazolás nem árt. Hobbi vagy haszon nyúl lenne?
2018. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van engedély nem kell de ha elakarod adni élve vagy húsnak akkor mindenképp őstermelői kell és adóznod kell a bevételedből.
2018. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Először is ha nem vagy beregisztrált tenyésztő akkor szaporítónak hívnak amit elítél minden jóérzésű ember. De ha tényleg tenyésztő szeretnél lenni akkor nem elég a nyulak szeretete hanem szakértelem is kell mellé (takarmányozásról, fajtákról, genetikai háttértudás, hogy tudd milyen nyuszikat nem pároztatunk,hogy az utódaiknak ne legyen genetikai betegsége stb.)

Ha valódi tenyésztő lennél akkor semmiképp nem jövedelmező hobbi,mivel az egyszerű vásárlók előnyben részesítik(sajnos) az állatkerekedésben kapható "olcsó" (szörnyű,hogy lehet ilyet mondani egy életre) nyuszikat mint a tenyésztőtől kapható 10 ezer forintos nagyságrendű,de jó génállománnyal rendelkező, kézhez szoktatott nyuszikat.

Ha meg szaporítónak állsz akkor egy olyan iparágat támogatsz ami a legrosszabb az állatvédőknek, mert később nekik kell befogadni a génhibás(pl.fogtúlnövéses) kidobott nyuszikat .

Ha a szíveden viseled a nyuszikat akkor egy alternatívakánt lehetnél ideiglenes nyuszi befogadó az Első Nyúlmentő alapítványnál,mert sajnos ott tartunk,hogy 1-2 kg-os törpenyuszikat dobnak ki utcára és a mentés erőn felül menti őket .

2018. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Köszi hogy lepontoztál, de én akkor is "tenyésztem" őket és nem szaporítom, ugyanis nem törpenyúllal és értékesítéssel foglalkozok, hanem a család részére vágásra tartom. Tudom hogy nagyon sok embernek a nyuszi hallatán már csak a kis bolyhos házikedvenc jut eszébe, de nálunk még húshasznú nyulakkal foglalkozunk, amit kicsiben a legkeményebb genetikai háttértudás nélkül is normálisan lehet tartani is tenyészteni. Persze az alaptudás kell, de te merőben más dolgokról írsz.
2018. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!