Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elfogtam egy kisegeret. Mit...

Elfogtam egy kisegeret. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Telente be szokott jönni a házba egy kisegér. Nem sok vizet zavart, úgy voltam vele, hogy amíg hideg vaan kint, maradjon. De a vendégszeretetünket, és az all inclusive ellátást tovább szeretné élvezni. Április van, igazán tovább állhatna. A hónapok alatt annyira pofátlanná lett, hogy a konyhapulton, egy ott hagyott chipses zacsiból dézsmál, tőlem kb fél méterre, miközben főzöm a kávémat. És nem ijed meg. Jól bekajál, majd továbbdöcög. A tegnapi napon azonban az történt, hogy beleesett a fürdőkádba. Egy kis tusfürdős víz volt még a kád alján amikor beleeshetett, mert reggel úgy találtam rá, hogy csupa víz volt a bundája, és mondhatni nem volt a toppon. Én hülye már gondolatban temettem szegényt. Beraktam egy régi terráriumba, adtam neki enni, inni. Estére jobban is lett. Most éppen az van, hogy egy terráriumban éldegél, de nem szeretném fogva tartani, de a lakásban elengedni sem, mert unalmassá vált a napi fertőtlenítés. Gondoltam kiviszem egy mezőre, és ott élheti vígan életetét. De ez ugye egy házi egér.. Félek alkalmatlan lenne az ilyen életre. Más házában, pincéjében nem akarom elengedni, mert nem csak pofátlanság, de mi van ha megmérgezik, vagy egy egérfogó áldozatává válik. Gondoltam, hogy elviszem egy szeméttelepre, ott van ennivaló stb, de az inkább patkányoknak való hely, nem kisegereknek.

Szerintetek mit csináljak vele?? Nem akarom hogy elpusztuljon, de fogságban sem szeretném tartani...:( Ötletek??



2018. ápr. 10. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd meg, ha ennyire megszeretted.

Jópárat én is megfogtam ilyen élve fogó egérfogóval, mindet szabadon engedtem a mezőn.

Aztán lehet, mindig ugyanaz volt.

Nem hülye állatkák ezek, nálad biztos tovább eléldegél, mint kint a szabadban.

2018. ápr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd meg, egy év után már kimondottan szelíd is lehet akár! De ne nagyon taperold, fogdosd, mert ha belédharap, akár súlyos beteg is lehetsz!
2018. ápr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki megfelelő kis ketrecet, almot stb, jól fogja érezni magát. :)
2018. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most már megtartanám a helyedben, nem kínzás neki. Ha kirakod, valóban az lesz, hogy megölik egércsapdával. Nem mindenki ilyen toleráns az egerekkel mint mi. Ha ki is viszed mezőre, előbb utóbb megint háznál fog kikötni, ahol már nem fogják olyan jó szemmel nézni, mint te. Nekem is volt egerem a télen, itt üldögélt a műhelyemben az asztalon és minden nap farkasszemet néztünk, leste a chipsemet :-D Én nem fogtam be, hagytam, mert a lakásba nem ment be. Most, hogy bejött a jó idő, eltűnt, valószínűleg kiköltözött a szabadba.
2018. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Oké, hogy szinte háziállatkává fogadtad, de ha szaporulat lesz, (márpedig lesz), akkor azért ne engedd elfajulni a dolgokat, mert megszállják a házat. Egy kenyér, egy zsák dió, és bármi legyen az, nem lesz biztonságban, ha egy kisebb egérinvázió lesz a "vendégszeretet" eredménye. Valóban nem, buta állat, hidd el, feltalálja magát...de ne hagyd elszabadulni a bajt, mert durva lesz a jótett helyébe kapott baj. Vidd el tőled jóval távolabbi helyre, sok-sok kilométerrel odébb. Olyan helyre, ahol esélyt kap arra, hogy megtalálja az életfeltételeket.
2018. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
4. voltam. Még annyit, hogy az elő felejtett nasikból azért már ne egyél! Komoly betegséget kaphatsz tőle.
2018. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Ötöske! Egy darab egér nem szaporodik sehova!
2018. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Ez így van, ahogy heteske írja. Nálam nem is volt ennyire felügyelet alatt, mint a kérdezőnél, de nálam sem lett szaporulat.
2018. ápr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

"Egy darab" nem.

Miért feltételezed, hogy ahol egy van, ott több nincs? Szerinted nem keres és nem talál párt? Miért néztek ilyen okos állatkákat életképtelennek és h.lyének? Biztos nem laboratóriumi körülmények közötti életet szán neki a kérdező, márpedig az egér megtalálja a módját, hogy ne maradjon utód nélkül.

2018. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Hát ha ketrecbe tartja otthon akkor már hogy találna társat szaporodni? Egy egér nem szaporodik.
2018. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!