Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha a tengerimalacom...

Mit tegyek ha a tengerimalacom utálja ha kiveszem és ha simogatom?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 15. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad erőltetni. Ő döntsön úgy hogy hozzád akar menni. Rakd le a földre és hagyd hogy ő nyisson feléd.
2018. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Mit szólnál hozzá, ha felvennélek, és simogatnálak?
2018. ápr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tedd le egy kisebb felületre, és ereszkedj le úgy, hogy kb a fejeddel legyen egy szinten. Kínálj neki valami finomságot kézből, amit egyébként a ketrecben nem szokott kapni (legjobb az uborkakarika, vagy olyasmi amit kicsit hosszabb ideig rág, miközben te tartod). Amikor elkezdi harapdálni, oldalról lassan nyúlj felé és simogasd meg. Fontos, hogy ne felülről, és ne magasodj fölé. Először csak rövid, majd egyre hosszabb ideig simogasd. Légy türelmes, valószínűleg hetekig fog tartani mire engedi.
2018. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyéim se szerették, ha "maceráltam" őket, de ha kivettem, mindig kaptak kézből valami nagyon finomat, azzal le lehet venni őket a lábukról. Legjobban a búzafüvet szeretik. Búzát ültettem cserépbe, hamar kinő. Szálanként toltam a szájukba, azzal sokáig el lehet terelni a figyelmüket arról, hogy ölben vannak. Amíg eszik, jól érzi magát!
2018. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam hogy felemelem és úgy simogatom egyszerűen nem szeret kijönni a ketrecből és fél a fezemtől
2018. ápr. 17. 18:19
 6/8 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok társas lények, mihamarabb hozzatok mellé egy azonos neműt vagy egy ivartalanítottat. Társaságban bátrabb lesz és könnyebb is lesz a kézhez szoktatás.

De nem egyik napról a másikra fog megbízni benned , ehhez türelem és idő kell, és hogy sokat foglalkozz velük és beszélj hozzájuk,hogy szokják a hangod.A tápot, jutalomfalatot add nekik kézből, hagyd,hogy kivegyék a kezedből.

Magyar Tengerimalac Mentés honlapján sok információt találsz róluk.

Vagy a Tengerimalacok értük és velük facebook csoportban kérdezhetsz tapasztalt gazdiktól a tartásukról.

2018. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
A nagyokosoknak még nem jutott eszébe a helyes válasz: ne vedd ki, ne simogasd.
2018. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már van társa, és vele jól elvan. A társa nem ellenzi a simogatást de ő igen.
2018. ápr. 22. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!