Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha a tengerimalacom...

Mit tegyek ha a tengerimalacomnak nagyon megnőtt a körme?

Figyelt kérdés
Már kicsit több mint egy éve vannak tengerimalacaim de csak most vettem észre amikor megfürdettük őket hogy mennyire hosszú ès visszahajló körmük van.Tudom hogy vágni kellett volna de az elején nem tűnt vészesnek és nem tartottam fontosnak meg féltem is hogy belevág ok az erébe.Most pedig nem igazán tudom mi a teendő.Az internet azt mondja hogy a tengerimalacok körmét havonta kell vágni.Most hogy megnőtt ilyen nagyra milyen gyakran vágjam?(Az egyik tengerimalacom lába kissé el is deformálódott már emiatt.)Borzasztóan szégyellem hogy ennyi fájdalmat okoztam nekik😔)

2018. ápr. 16. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Vidd el őket egzotikus állatorvoshoz, ő megfelelő méretre vágja vissza őket és megnézi az eldeformálódott lábat is. Egyébként ha nem lenne eldeformálódva és te vágnád le akkor is ugyanúgy kéne vágni mint máskor, tehát megnézed hogy hol van az ér és attól 2-3 mm-re vágod le, normál hosszra. Független attól, mekkora most.
2018. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj nem nagyon látom hol az ér mert egyikőjük sem fehér
2018. ápr. 16. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a köröm dolog megoldódott, akkor sokat kellene szaladgálniuk köves területen, betonon, hogy kopjanak a körmök.
2018. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek mert nem akarom hogy rossz legyen nekik.
2018. ápr. 16. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Vidd egzotikus állatorvoshoz, ő levágja...
2018. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem vagy benne biztos akkor tényleg vidd állatorvoshoz, máshogy nem tudok segíteni. Én már a nem fehér lábkörmökön is "érzem" hogy hol van az élő rész, így nem vágok bele, de ha nem vagy biztos benne inkább ne kockáztasd hogy belevágj.
2018. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg ma este vágtam kicsit a kormebol.Sajnos az egyikbe belevágtam kicsit.Ha két hetente vágom úgy visszahúzódhat az ér?
2018. ápr. 16. 21:34
 8/9 A kérdező kommentje:
És kb.mennyi idő amíg úgy fog kinézni mint ahogy kellene.
2018. ápr. 16. 21:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is tengerimalacokat NEM fürdetünk!!!!

Nincs szükségük rá, sőt még ártasz is ,ha hosszútávon fürdeted őket, mert lemosod a természetes védőréteget a bőrükről és könnyen gombás vagy atkásak lehetnek vagy más bőrbetegségük, a megfázás is nagyon kockázatos ilyen kicsi állatoknál.

Körmét meg igen rendszeresen kéne vágni, mivel nincs olyan felületen ahol a járkálástól kopna neki.

Ha fekete a körmük akkor először ajánlott,hogy állatorvos mutassa meg,hogy vágd a körmüket.

Mindig egy kicsit vágj a végéből,tényleg pár mm-t és majd lassan visszahúzódik az ér benne.

Ha megtörténne a baj akkor ,kis betadinnal kezeld le.

Látom kezdő malac tartó vagy így ajánlom,hogy olvasd el a Magyar Tengerimalac Mentés honlapját ,ott mindent megtalálsz a tengerimalac helyes tartásáról (mert sajnos számos tévhit terjeng a malackák tartásáról,mit a fürdetés, vagy hogy száraz kenyeret ehetnek stb. ezek mind ártalmasak a malackáknak

2018. ápr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!