Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam egy tengerimalacot!...

Kaptam egy tengerimalacot! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
13éves vagyok,egy barátnőmtől kaptam,azért mert ő alergiás rá. A sarokban van,és nem engedi simogatni magát elkezd szaladozni a ketrecében. Mit csináljak hogy otthon érezze magát és megszeressen engem?

#tengerimalac #fél az új kornyezettől
2018. ápr. 22. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki időt. Etesd, figyelj, hogy legyen friss vize takarítsd ki és ülj oda hozzá, beszélj hozzá, hogy megszokjon. Pár hét múlva próbáld a kezed úgy betenni, hogy van a kezedben finom falat, amit nagyon szeret. Ne erőltesd, előbb utóbb oda fog menni hozzád.
2018. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,megpróbálkozok vele❤
2018. ápr. 22. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki még egyet
2018. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Mivel zsákmanyállatok, ezért ez teljesen normális. Kell némi idő neki. Ez a malac személyiségétől függ, van amelyiknek akár pár hét is elég, van akivel hosszú hónapokon át kell játszmáznod.☺
2018. ápr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Némi finom falat fejében ez az amúgy hosszadalmas folyamat felgyorsítható, de ne etess vele akármit. Próbálkozzon gyógynövényekkel, pitypang levéllel.
2018. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk két malacunk van, de az első néhány hónapig egyedül volt, így alakult. De nagyon gyorsan kézhez szokott. Nálunk az vált be, hogy almát vagy répát vágtam fel, beültem a ketrece mellé jó szorosan és jóízűen, hangosan elkezdtem előtte enni. Persze az evés hangja és a gyümölcs illata felkeltette az érdeklődését. Mikor odajött a ketrechez, kézből kapott egy pici uborkát vagy almát. Aztán ugyanezt nyitott ketrecajtónál csináltuk, végül, mialatt kézből evett, a másik kezemmel óvatosan megsimogattam. Hamar kézhez szokott. Azt a mozdulatot, amikor kiveszem vagy beteszik a ketrecbe, ma sem szereti és a másik sem, de egyébként imádnak pl. kint lenni, mászkálni egy kicsit, szívesen odajönnek hozzám, ha van nálam valami étel, még fel is másznak rám, szeretik a simit. Beszélni is szoktam hozzájuk, és kezdettől mindig a nevüket mondtam, amikor enni kaptak. (Persze a második is az első nevére hallgat, mert mindig azt mondom először.) Ha van rá lehetőségetek, szerezz neki egy azonos nemű társat.
2018. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképpen kell neki egy azonos nemű társ, ugyanis a tengerimalacokat tilos egyedül tartani. Szükségük van a saját fajtársuk közelségére. Semmiképp se kereskedésből vagy szaporítótól vedd a másikat, hanem vagy tenyésztőtől, vagy a tengerimalac mentéstől. Ezt a weboldalt pedig olvasd el: gemon.ro
2018. ápr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat💕💕💕
2018. ápr. 23. 06:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel kezdő tengerimalac tartó vagy és sok a téves információ a tartásukról ezért ajánlom,hogy olvasd el a Tengerimalac Mentés honlapját ott hasznos információt találsz a helyes tartásukról kapcsolatban és a megszelídítésről is .Igen jól írták fente,hogy a tengerimalacok társas lények, társaságban jobban feloldódna és hamarabb meg lehetne szelídíteni őket ,de figyelni kell,hogy ne legyen felesleges szaporulat ,tehát azonos nemű társ vagy ivartalanítottat.
2018. ápr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!