Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszim vizelete egyik...

A törpenyuszim vizelete egyik percről a másikra el színeződött ezután elpusztult, mi okozhatta ezt?

Figyelt kérdés
Reggel ahogyan készülődtem dolgozni még teljesen vidám volt kapott friss vizet és tápot és a szénát is pótoltam hogy biztosan legyen elég és hogy folyamatosan legyen előtte. Mielőtt el indultam dolgozni ki is engedtem a házba szaladgálni egy kicsit. Végig figyeltem rá nem rágott meg semmit és nem is bújt be sehova sem. Ez kB hajnali 5 körül lehetett. Ezt követően 10 óra körül hívott telefonon a párom hogy a nyuszi vizelete barnás színűvé vált és csak fekszik a ketrecben nem reagál semmire és nagyon furcsán erőltetetten veszi a levegőt. Leginkább arra hasonlított mint amikor egy asztmás beteg nagyon nehezen kap levegőt. Mitől lehetett ez??

2018. ápr. 26. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt idő orvoshoz vinni, ha már a párod otthon volt? :/
2018. ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mert éjszakai műszak után haza ért és azután pihent. Azután amikor fel kelt és észre vette már késő volt :/
2018. ápr. 27. 06:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vér volt? Esetleg alvadt vér? Mert nőstény, ivaros nyusziknál a méhgyulladás jár véres vizelettel és halállal. Ezért tépjük a szánkat állandóan, hogy mennyire fontos az ivartalanítás, főleg a nőstényeknél.

Bogyó volt? Mert még esetleg a bélelzáródásnak lehet egy ilyen végső fázisa, amikor összeomlik a keringése.


De mi itt mindenképpen csak találgatni tudunk. Biztosat csak boncolás után lehetne mondani.

2018. ápr. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Mennyi idő telt el aközött, hogy a párod látta, hogy nincs rendben a nyúl és hogy elpusztult? Miért nem rohant vele állatorvoshoz azonnal? Ha volt mondjuk fél óra kettő között lehet meg lehetett volna még menteni...


Ha elvitte volna a kedves párod hozzáértő állatorvoshoz, most nem kéne utólag találgatnia senkinek és még lehet lenne egy élő nyuszid.

2018. ápr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!