Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim mostanában állandóan...

A nyuszim mostanában állandóan rángatja a ketrecét, mert vagy éhes vagy unatkozik. Mit tegyek ez ellen? Lehet esetleg valamit kenni a ketrecre amitől nem lesz neki baja?

Figyelt kérdés
A nyuszim már egyébként ivaros és lehet, hogy emiatt is olyan agresszív,mivel eddig nem nagyon volt ilyen. Most három hónapos, oltási rendben vannak. (Gondoltam leírom, hátha valakinek segít). Nagyon köszönöm előre is a segítséget!i

2018. máj. 8. 06:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak találgatni lehet.

Unatkozik,mert nem tud mit csinálni, mert keveset van vele foglalkozva, mert kicsi neki a ketrec.Ezekből adódik hogy mit kell vele tenni.

Amikor otthon vagy, törődj vele sokat. Ilyenkor ki kell engedni a lakásba, hogy szaladgáljon, nézgelődjön, stb.A ketrece a lehető legnagyobb legyen, amikorra be kell zárni bele, tudjon benne jól mozogni.

A ketrec bekenését valamivel nem ajánlom, ha nem akarsz neki rosszat, ha nem akarod hogy féljen.Mivel is akarnád bekenni?

Ha rángatja a ketrecét, baja ban, segíteni kell rajta, nem még ártani neki.Ki kell találni, miért csinálja.Te látod, megfigyeled mikor csinálja.

Rágcsálnivaló mindig legyen előtte, így nem lehet éhes.Rengeteg mindent lehet enni adni neki, kisállatboltban is van sok finomság számukra, de réti széna, mindennap szedett friss és permetezésmentes fűféléket is imádja, kell is neki a friss zöld fű, és más növények.És persze víz mindig legyen neki!

2018. máj. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha börtönben lennél, egy idő után te is rángatnád a rácsokat. :(
2018. máj. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az a baja, hogy nem tudja min koptatni a fogait, és azért tűnik úgy mintha éhes lenne?
2018. máj. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első válasz adó. Sokat van kiengedve. Az nem lehet a baja. Víz, széna mindig van előtte tápot pedig reggel szokott kapni, du pedig vagy pitypangot vagy ilyesmit szoktam adni neki. A lakásban nem szoktuk ot kieengedni, mert sok olyan hely van ahova el tud bújni, és félek, hogy nem találom őt meg. De a szobámban szokott lenni, amikor csak lehet kiengedem őt. Egyébként ma reggel már háromnegyed hatkor keltett, hogy éhes. Jó, adtam neki enni. Aztán tele lett a pocakja és hat óra körül megint keltett. Most azért, mert unatkozott. És azért mondtam ezt a "bekenos" dolgot,mert citromlével szoktak a rácsokat bekenni. Attól nem lesz neki semmi baja;).
2018. máj. 8. 18:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves második válasz adó. Nincs bortonben:) A ketrece elég nagy neki,ne aggodj. Csak hát iskolába járok és 0-24-ben sajnos nem tudok vele foglalkozni. De ezt egyébként nem is igényli :) neki is kell"pihenes"
2018. máj. 8. 18:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Harmadik válasz adó! Nem, nem lehet az a baja. Ahogyan már írtam fentebb is víz, széna mindig van előtte és a vizet naponta kétszer szoktam neki cserélni
2018. máj. 8. 18:07
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem így belegondolva az lehet a probléma, hogy túlzottan jó dolga van, hisztis és elkényeztetett. És hát mivel egyedüli nyuszi unatkozik. De egyébként köszönöm szépen a válaszokat!
2018. máj. 8. 18:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a cella mérete számít... Elhiszem, hogy nagyon jó dolga van, de csak képzeld el, hogy neked kéne úgy leélned az életedet, ahogy neki.
2018. máj. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!