Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Daganatos lenne a törpehörcsög...

Daganatos lenne a törpehörcsög? Melyik állatorvost ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kb 1,5 éves, lány törpehörcsögömnek kb. borsónyi "golyó" tapintható a bal lágyékában.

Biztosan nem egyik napról a másikra termett oda, csak nem szereti (förtelmesen harap és sipákol, de nem a fájdalomtó, csak egyszerűen nem tűri), ha a pocakját piszkálják, ezért nem is tapogattam neki. Viszont egyik nap mikor vettem ki, pont ott fogtam meg a pocóját, és egy kemény, mobilis terimét tapintottam. Azóta már jobban "megvizsgáltam", nyomogatásra nem fáj neki, és tényleg könnyen mozgatható, kb. 1 cm-t fel és lefele is. A hörcsög nem változott meg, most hogy itt a nyár picit lustább, melege van, de eszik-iszik rendesen, nem fogyott és éppenséggel betegnem sem néz ki.

Véleményeket szeretnék, hogy mi lehet ez, hátha volt már olyan, aki találkozott hasonlóval.

Valamint Vácott és vonzáskörzetében melyik állatorvosi rendelők lennének azok, amiket jó szívvel tudnátok ajánlani.



2018. máj. 9. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Lehet sajnos, mindenképpen állatorvoshoz kell fordulni. Beltenyésztet és bizonyos színű höriknél gyakoribb a daganat, de bármelyik hörinél előfordulhat.


Dokit csak Budapesten tudnék ajánlani.

2018. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Itt van a hozzáértő dokik listája:

[link]

Én Patríciához járok, bármi gond van. Az egyik hörimről műtött le daganatot pár éve.

2018. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legközelebb Pesten van jó doki. Az Exo-Pet rendelő teljes csapata jó, illetve a Hungarovetben Papp Georgina vérprofi.
2018. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha fel és le mozgatható a csomó, akkor az nem rák, hanem egy zsírcsomó vagy zsírdaganat a bőr alatt. Jóval enyhébb, mint a rák. Egy egyszerű műtéttel eltávolítható. Kutyáknál, szőrös emlősöknél gyakori. Nyugodj meg. Viszont rossz hír, hogy altatással, műtéttel, utókezeléssel nagyon vastag lesz majd a számla. Ha nagyon szereted a jószágot, persze hajrá, de ha csak egy állatka nálatok, akkor a műtét árából 10 másikat vehetsz. Rajtad áll.
2018. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Harmadik vagyok.


Az utolsónak igaza van abban, hogy jobb esetben lehet zsírcsomó, amit egy ügyes kezű doki simán lekap a pocokról, de tény, hogy ilyenkor mélyen zsebbe kell nyúlni. (Egyébként a zsírcsomók sokszor maguktól felszívódnak!)

Viszont úgy gondolom, hogy ha valaki magához vett egy állatot, legyen az kutya vagy hörcsög, igenis felelősséggel tartozik érte, és nem úgy kell nézni, hogy "csak egy állat", és a kezeléséből vehet 10 másikat... Nekem van itthon négy. Volt még tavaly egy danagatosom, kezeltük-kezeltük, a kezelések árából jó párat vehettem volna...

Sőt, most is van egy, amelyiknek van faggyúmirigy elváltozása, mindemellett most (idős már, le van gyengülve) benyelt egy durva atkás fertőzést is. Már nem számolom, mennyit költöttem rá... mert megvettem, felelősséget vállaltam érte. Nem vet fel engem sem a pénz, de van félretéve rájuk, pont azért, mert bármikor kellhet.

Ha valaki magához vesz bármilyen állatot, a pénzbe bele kell gondolni, mert egy egzotikus állat (pl hörcsög) kezelése még magasabbra is rúghat, mint egy kutyáé...

2018. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elvittem egy ismerős, már nyugdíjazott állatorvoshoz. Meg is nézte, azt mondta, szerinte sem belsőszervi daganat, várjak még pár napot, ha növekszik vigyem el állatorvoshoz, és beszéljük meg a kezelését, hogy esetlegesen meg kell-e műtét és ha igen, kb mennyibe fog ez fájni?

Ez egy péntek délután történt, mondom jó, várok a jövő hét közepéig, ha növekszik irány a doki.

Na azóta, hogy megnézte a csomó egyre csak csökken, ami eddig kb cseresznyényi csomó volt, kis borsónyi lett, úgyhogy dokihoz nem mentünk. Lehet, hogy tényleg csak valami zsírcsomó volt.

Mostmár kicsit megnyugodtam, lehet, hogy egyesek szerint "csak" egy hörcsög, de 1,5 év alatt nagyon a szívemhez nőtt, és én bizony nem sajnáltam volna rá a pénzt, hiába 900 Ft-ért vettem, igazi kis családtag lett.

2018. máj. 29. 16:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök neki, köszönöm hogy megírtad!
2018. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!