Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az első talalkozás a másik...

Az első talalkozás a másik nyuszival? Mit gondoljak erről a viselkedésről?

Figyelt kérdés

Tegnap találkozott össze a két nyuszim, akik már egy hete élnek egymás mellett egy ketrecben. Az egyik teljesen szabadon kószál napközben ( egy nőstény ), a másikat most hoztuk, fiatal nőstény.

A kicsit rátettük hámra, higy baj esetén könnyen ki tudjuk zökkenteni és így vittük oda a másikhoz (megjegyzem az udvar közepén ).

Először szaglászták egymást, Pamacs (a régebbi nyuszi) aztán elkezdte jelölgetni. Az állát dörzsölgeti hozzá mindenhol, meg körbevizelte, gyakorlatilag úgy, hogy spriccelt mindenfele. Mikor a fenekéhez akart menni megszaglászni, mi van ott, akkor azonban bele bele csípett, mintha zavarni akarta volna. Általában az volt a felállás, hogy a kicsi odament és lelapult, majd hagyta, hogy Pamacs körbeszaglássza. Nagxon intimszférába mászás volt, mindenhová bebújtak (egymás alá, egymás fenekébe stb). Majd pedig Pamacs elnyúlt a füvön és erre követte a kicsi is ugyanabban a pozícióban. Én azt vettem le, hogy a

Pamacs eléggé domináns, nem tudom kibékülne e az új jövevénnyel, főleg itt a megnyilvánulásaira gondolok, a csipkedés, a körbevizelésre/ürítésre. Meg az elfekvésre, hogy demonstrálja, hogy ő mekkora góré itt ( bár ez lehet nem azt jelenti) . Szerintetek?



2018. máj. 13. 10:33
 1/1 anonim válasza:

Szerintem a megjelölés egyértelműen arra utal, hogy befogadja a "családjába" és az elfekvéssel pedig tanítani akarja

Szerintem jól ki fognak jönni

2018. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!