Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Össze fognak szokni?

Össze fognak szokni?

Figyelt kérdés

Két hete vannak együtt (egy 3 éves és egy 3 hónapos hím tengerimalac)

A kicsi sokszor berreg, amit már a nagy egy idő után nem tűr, és megveri. Ez megy kb. 2 hete. Eleinte még fogkocogtatás is volt (a nagyobb kocogtatott). Azóta ez megszünt.

Legelőször amikor összettük őket, nem volt semmi gond. Második próbálkozásnál már a legelején összeverekedtek. A kicsi kitépett egy szőrdarabot a nyagyból.

Kérlek segítsetek, hogy rz normális-e így, és ha igen, akkor kb. mennyi ideig lesz még ez így?



2018. máj. 16. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a ketrec, és milyen, mennyi felszerelés van benne? Van a közelükben nöstény?
2018. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha elég nagy a ketrec, van elég búvóhely akkor igen, mert egyértelmű ki a domináns.
2018. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A ketrec meretet pontosan nem tudom, nincs a kozelukben nosteny.
2018. máj. 19. 23:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ma reggel nagyon összekaptak. Nagyon rosszul nézett ki a nagy, ezért elvittük állatorvoshoz. Az állatorvos két innyekciót adott neki, nem tudom pontosan milyen gyogyszereket, de azt mondta helyre jön, elvittük haza, mikor hazaértunk arra lettünk figyelmesek, hogy nyüszit, és par perc mulva mar nem vett levegőt. Nagyon ki voltunk a látványtól. Én hibáztam vajon?
2018. máj. 19. 23:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi történt pontosan? mert a leírásodból az jön le, hogy a nagyot megölte a kicsi.

Leírnád részletesebben mit láttál rajtuk, milyen volt a veszekedésük, pl.. egymásnak támadtak ,vagy csak a búgós fogcsattogtatós részt láttad?

Mit mondott az állatorvos?

Leírnád ezeke4? mert nekem van egy sejtésem, hogy a malac más miatt pusztulhatott el!

2018. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze elmondom. Amikor legelőször összeraktam őket, semmi gond nem volt. Másodszorra jól összeverekedtek, a nagynak a kicsi kitépte a szőrét. Ekkor természetesen különszedtem őket, és majdnem arra jutottam, hogy visszaviszem a kicsit. Ekkor még tettem egy utsó próbát, mert egy orvos szerint minimum 72 órát kell együttlenniük, míg összeszoknak. Igen eleinte volt fogcsattogtatás, de csak a nagy felől (gondolom a kitépett szőr miatt). Össze is verekedtek eleinte elég sokszor, de a napok során egyre kevesebbszer, már megszünt a fogkocogtatás is, egy tányérból is ettek, de azért kétnaponta egyszer biztos összeverekedtek. Tegnap így két hét után észrevettem a nagyon, hogy nem eszik, gubbaszt, feláll a szőre, és a szeme elég érdekesen nézett ki. Elvittem állatorvoshoz, kapott két szurit, hazaértünk, három körül nyüsziteni kezdett. És fél négykor már csak arra lettem figyelmes, hogy nem vesz levegőt. Nagyon kiborultam... Nem tudom, hogy én hibáztam-e, de magamat okolom. Az orvos szerint jobb oldala eléggé fel volt puffadva, lehet hogy leszakadt a lépe. Állítólag a tüdejébe víz volt, a mája sem volt valami jó, és még ráadásul a szívével is volt valami (amit nem csodálok ezek után). Csak azt nem értem, hogy még csak 3 éves volt, miért ment el. Ráadásul idén februárban már meghalt egy öt éves tengerimalacom.
2018. máj. 20. 08:28
 7/8 anonim válasza:
Hát a pici a dominánsabb volt, érdekes, sajnálom a malacodat :/
2018. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is sajnálom a történteket... Remélem lesz tudok a kicsi mellé szerezni társat
2018. júl. 17. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!