Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megéri-e még állatot tartanom?...

Megéri-e még állatot tartanom? Kicsit hosszú a szöveg.

Figyelt kérdés
Februárban meghalt öt éves tengerimalacom, már nagyon beteg volt, így hát egyedül maradt három éves tengerimalacom. Elhatároztuk hogy veszünk neki egy társat, meg is tettük, de mivel az öt éves gombás volt így a másik malac is elkapta tőle. Két hónappt volt a kicsi külön ketrecbe, akkor összeraktuk őket. Először nem volt semmi gond majd a következő próbálkozásnál összeverekedtek. Azt figyeltük meg, hogy a kicsi folyamatosan berregett a nagy körül, így az egy idő után megunta, és odavágott a kicsinek. Ez kb. így ment ket hétig, és ma észrevettem a nagyon hogy nem eszik, gubbaszt a sarokba, és nagyon rosszul néz ki. Elvittem hát az állatorvoshoz, adott neki két szurit, meg gyógyszert, és azt mondta, hogy ettől rendbe fog jönni. Hazaértünk már és olyan 3 körül nyüszögni kezdett majd fél órán belül el is pusztult. A kicsi most egyedül maradt. Én voltam a hibás hogy sokáig együtt hagytam őket, vagy már korábban is lehettek problémái? Mi miatt halt meg? Még tegnap semmi baja nem voltMit tegyek most, nagyon kiborultam... a válaszokat előre is köszönöm!

2018. máj. 19. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Érzékeny állatok, te mindent megtettél amit tudtál.
2018. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Temesd el.
2018. máj. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Nem tudom érdemes-e még ezek után állatot tartanom...
2018. máj. 20. 08:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit mondott az állatorvos? Nem mondta, mi baja lehet. Gyanús, hogy nem egzós doki volt, és fogamba nincs a malacokról. Sajnálom. De ne add fel, te mindent megtettél. Szerezned kell egy társat a malacnak.
2018. máj. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pedig nem egy rossz állatorvosnál voltunk, előző malacunkat ő tartotta életbe annyira rossz állapotba volt már. Egyébként Dr. Stollár Zsuzsanna a neve
2018. máj. 20. 14:35
 6/8 anonim válasza:

Szerezned kell neki egy párt!

De a másik tengerimalac halála nem azt jelenti hogy nem érdemes állatot tartanod,minden allatnál eljön az a nap amikor végleg elmennek...

De a tengerimalacon kivül megpróbálhatnál mas állatot is tartani!

2018. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit mondott az orvos , mi volt a baja?

A kórlapra mit írt, milyen gyógyszereket kapott?

Rákerestem az orvosra és azt írja ,egzotikus végzettsége is van, így értenie kéne a malacokhoz, de így fura,hogy hazaenged és erre elpusztul szegény tengerimalac. Meg a Tengerimalac Mentés honlapján sincs fenn az ajánlott orvosok listáján.

Így látatlanban nem az összeengedésük okozta a malacka tragédiáját ,tehát NEM te vagy a hibás. Lehetett a frontok miatt is, bélleállás, felfúvódás, biztosan csak a boncolás tudná megállapítani az okot.

Most koncentrálj a megmaradt malackára, mert az egyedülléttől meg tudnak betegedni, depressziósak lehetnek.

olvasd el a Magyar Tengerimalac mentés honlapját a tartásukról és úgy le tudod ellenőrizni,hogy nem e evett olyat

a malacka ami káros nekik

2018. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, tengerimalacon kívül tartok még hörcsögöt is. Megpróbálok mielőbb új társat szerezni neki, de a Tengerimalacvédő Egyesület azt mondta, hogy 5 hónapos kora előtt ne vegyünk neki új társat...
2018. máj. 22. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!