Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 2 Minilop nyuszim, testvèr...

Van 2 Minilop nyuszim, testvèrek, nőstèny-kan. Mindkettőt èrdemes kasztràltatni?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam màr ròla,egyik helyen azt ìrjàk csak a kant kell,màsikon meg hogy mindkettőt. Egèszsèg szempontjàbòl valòszìnű mindkettőt,nem? Van valakinek tapasztalata?

Most 7 hetisek,körülbelül 1 hònap mùlva màr vihetem őket? Köszönöm a vàlaszokat!



#nyúl #törpenyúl #kasztràlàs
2018. máj. 21. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes mindkettőt.
2018. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt. Addig pedig nem árt külön tartani őket.
2018. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt, de ilyen fiatalon még nem lehet.

A bakot 6-7 hónaposan lehet, a nőstényt 9-10, ha jól tudom, de függ a testtömegüktől is.

Mindenképp egzotikus állatorvos ivartalanítsa őket, aki gázzal altat, és ébredésig nem adja haza őket.

2018. máj. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyusziknál a lány : nőstény vagy anya nyúl

fiú nyuszi : Bak-nak hívják

Rakd külön őket míg nincsenek ivartalanítva , mert párosodhatnak és mivel testvérek , vérfertőzésnek számít és génhibásak lesznek a kicsik.

A bak nyuszit az ivaros viselkedése miatt szokták ivartalanítani (mindent összepisil, túlságosan fogja szeretni a plüssöket vagy akár a lábatokat), és hosszútávon jót tesz neki,hogy nem öntik el a hormonok az agyát, illetve ha ellenkező nemű társa van így elkerülhető a felesleges szaporulat.

A nőstény nyusziknál egészségügyi oka van az ivartalanításnak, 1 éves kora után a nyuszik 70% nál kialakul méhdaganat vagy méhbevérzés (egy éjszaka alatt is elvérezhet a nyuszi).

FONTOS !! Csak hozzáértő Egzotikus szakvizsgával rendelkező , gázzal altató orvos ivartalanítsa a nyuszikat!!

2018. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Talàltam megfelelő orvost,jövő hèten màr viszem őket! A nőstennyel mèg vàrok pàr hònapot, nem akarom mindkettőt egyszerre megkìnoztatni :( Neki komplikàltabb lesz a műtèt.
2018. máj. 24. 15:45
 6/6 A kérdező kommentje:
(Ùgy èrtem elviszem őket hogy megàllapìtsa melyik-melyik mert tùl kicsik mèg,ès hogy mikor tudom megint elvinni ivartalanìtani :-))
2018. máj. 24. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!