Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulam csak keveset...

Törpenyulam csak keveset szénázik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 év és 3 hónapos a törpenyuszim. Mikor kicsi volt sok tápot kapott sajnos, amit idővel lecsökkentettem neki. Fogai mindig is szépek voltak. Áprilisban voltunk orvosnál oltáson és ott azt mondták hogy szépek a fogai. A hátsó fogakat is megnézte az orvos, bár nem altatásban és tudom hogy így csak egy részét lehet látni, de azt mondta hogy rendben vannak. Az elsőket folyamatosan ellenőrzöm én is és normálisak. Az a baj a nyuszival hogy ha bármi mást is kap, elsősorban azokat eszi a széna rovására. Tápot most még inkább lecsökkentettem, de tegnap és ma nagyon kevés szénát evett. Pénteken még szépen szénázgatott, de most csak nagyon keveset. Eszik pár szálat, aztán abbahagyja. Próbáljam meg esetleg hogy addig nem adok neki mást, amíg nem szénázik többet?

#törpenyúl #törpenyúl táplálás #törpenyúl etetése #törpenyúl szénázás
2018. máj. 27. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj illatos, gyógynövényes szénát adni neki
2018. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem jó szénát adok neki, jó illata van, egyáltalán nem poros mikor beleszagolok. Majd azért más fajtát is kipróbálok.
2018. máj. 27. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Tedd izgalmasabbá! Keverj a szénához egy kis friss füvet vagy fűszert, gyógynövényt (akár szárítva). Az is jó, ha különböző helyekre elrejted, ahol nem szokott lenni. De a legfinomabb mindig a nehezen megszerzett falat, szóval dugd üres wc papír gurigába, felakasztott szénagömbbe, zárt dobozba amire kis lyukakat vágsz, vagy hasonló. Itt is fontos, hogy jó illata legyen, úgyhogy tehetsz hozzá néhány levél fűszert. A lényeg, hogy dolgoznia kelljen érte, akkor szívesebben eszi.
2018. máj. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Mivel a nyuszi még fiatal remélem, hogy helyre hozható a rossz táplálkozási szokása. Megpróbálok mindent bevetni. Még egyszer köszönöm az ötleteket.
2018. máj. 29. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!