Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem hajlandó a nyuszim...

Miért nem hajlandó a nyuszim szénát enni?

Figyelt kérdés

2 éves torpenyuszi. Kicsi kora óta nálam van. Eleinte naponta egyszer kapott egy kis adag tápot es ennyi, nem is evett mást. Nem nyúlt a szénához. Mióta felnőtt, napi kétszer kap tápot reggel és este egy kis evőkanalnyit, nem sokat olyankor majd éhenhal, meg van őrülve érte, de a széna akkor se kell neki. Próbáltam már, hogy nem adtam neki tápot vagy csak nagyon kevet, de akkor se nyúlt a szénához. Nem mertem egy napnál tovább várni, mert olvastam, hogy milyen veszélyes, ha nem esznek. Féltem, hogy leáll az emésztése. Viszont azt is tudom, hogy az is nagy baj, ha nem eszik szénát, de nem tudom miért nem és, hogy hogyan vehetném rá.

Próbáltam már szinte az összes féle szénát. Úgy is, hogy a szenatartoba tettem, úgy is, hogy simán beraktam neki, de kezből is próbáltam mar. Volt mar valaki hasonlo helyzetben? Mi lehet a megoldás?


2018. jún. 4. 01:57
 1/5 anonim válasza:
2%
Ne erőltesd, ha nem akarja.
2018. jún. 4. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rosz penészes, büdös lehet a széna vagy olyan amit nem szeret.
2018. jún. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Keverd szárított gyógynövénnyel. Kamilla, csalán, menta...nálam ez bevált.
2018. jún. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged, adj neki friss füvet, akár a széna közé keverve. Nálunk a saját szárítású kerti szénát jobban eszik a nyuszik. Ha nincs, szedj pár pitypang vagy gyógynövény levelet, és próbáld közé keverni.
2018. jún. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon fontos lenne a széna. Most nyáron adhatsz neki fokozatos!szoktatás után füvet (először csak pár szál, aztán mindig kicsit több, tiszta, vegyszermentes helyről szedve, tehát nem út, szántóföld mellől, lehetőleg olyan helyről,ahol minél kevesebben járnak). Télen viszont csak kellene a széna, az a csoda, hogy még nem állt le, nem mentek tönkre a fogai. Egyébként tényleg, a fogai rendben vannak? Mert esetleg az is lehet az oka, hogy nem szénázik. Milyen szénákat próbáltál már? Ha tudsz, szerezz neki házit, vagy ha tudsz füvet szedni, azt is meg lehet szárítani. Lehetőleg olyan legyen, amit nem hagynak kint sokáig a réten, tehát nem ázott el, szívta ki a nap, azt szokták szeretni. Illetve szedj/szerezz pitypangot, lándzsás útifűvet, szulákot, kamillát, egyéb gyógynövényeket, és keverd bele a szénába, ugyanis ezeket jó eséllyel szeretni fogja.


Addig is javaslom, hogy vegyél oxbow digestive supportot, ez egy nagy rosttartalmú tabletta, ami jót tesz az emésztésnek. Nem olcsó, de egy nem szénázó nyúlnak kellene a rost.


Illetve, milyen tápot kap? Minél magasabb rosttartalmú kellene abból is (alapból is).

2018. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!