Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek hörcsög, degu,...

Szerintetek hörcsög, degu, vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Lehetoleg indokoljatok meg miert😅

Lehet egyedul tartani oket?

Este hangosak?

Kb mekkora hely kell nekik?

A sulibol 2-4 kozott jovok haza, utana itthon vagyok

Valaszokat koszii💓



2018. jún. 10. 20:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ja es sok helyen lattam, hogy wc papir gurigabol meg ilyenekbol jatekokat csinalnak nekik. Ezektol nem lehet bajuk?

Tisztitoszerek? Furdetes?

2018. jún. 10. 20:13
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

A hörcsögöt egyedül kell tartani. Malacból és deguból viszont minimum 2 azonos nemű kell. A hörcsög éjszakai állat, nappal alszik. Nem hangos, ha megfelelő cuccai vannak. Ugyanez vonatkozik a malacra és a degura is, de ők nappal vannak fent. Törpehörcsögnek minimum 60*50, de inkább 80*50 cm alapterületű hely kell. Aranyhörinek minimum 80*50, de inkább 100*50 cm alapterületű hely kell. 2 degunak minimum 60*40, de inkább 80*60 cm alapterületű hely kell. 2 malacnak minimum 100*50 cm alapterületű hely kell.


Höris weboldal:

[link]

Facebook: Hörcsög imádók csoport


Degus weboldal:

[link]

Facebook: ilovedegu


Malacos weboldal:

[link]

[link]

Facebook: Tengerimalac rajongói klub

2018. jún. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

A hagyományos WC papír gurigától nem lesz bajuk. Az ugyanilyen kéztörlő gurigától sem. Viszont a vízben oldódó aqua tube gurigát tilos betenni nekik.

A felszereléseket ecetes vízzel lehet fertőtleníteni.

Fürdetni tilos őket, nagyon érzékenyek.

2018. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Es a viselkedesuk?

Gondolok itt arra mennyire bújósak, melyik igényel több figyelmet, törödést, melyik energikusabb stb?

2018. jún. 10. 20:48
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tengerimalacot tartok arról tudok nyilatkozni.

A tengerimalacok nagyon édesek.Nekem pont olyanok vannak akik nem lettek kézhez szoktatva.2 évesek voltal mikor hozzám kerültek kb fél éve.Most normálisak kicsit félnek,de nagyon aranyosak.Kedvesek és szeretgethető állatok.Vagy kicsiket vegyél akiket kézhez tudsz szoktatni vagy kezes felnőtteket.

Mindenképp 2-t.

Nekem ők az első malacaim de imádom őket lehetetlen nem szeretni a malacokat.

2018. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A degukat nem ismerem. A hörcsögök nem túl bújósak, kevésbé lehet kommunikálni velük. A tengerimalacok barátságosak, de idő kézhez szoktatni őket. A tengerimalacok szakaszosan alszanak, tehát előfordulhat, hogy éjjel is zajonganak, pl. alszanak négy órát, aztán húsz-harminc percet kaparásznak, csipognak, akár éjszaka is. Ezért jobb, ha nem a hálószobában vannak. A hörcsögök éjjel aktívak, de kisebb zajt okoznak, mert nem kaparásznak olyan hangosan. A hörcsögöknek kell kereket berakni, hogy játsszanak, a tengerimalacoknak viszont tilos! A hörik közül úgy hallottam, a dzsungáriai barátságosabb, mint az aranyhörcsög. Ami még fontos, hogy a hörcsög 1-2 évig él, a tengerimalac hosszabb életű (6-8 év).
2018. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi pénzt tudnál rájuk szánni? Vam egzós doki a közeledben? A párban tartható fajok csak azonos neműek legyenek.



Az igényeiket a többiek leírták, annyit tennék hozzá.

2018. jún. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
*annyit tennék hozzá, hogy a hörik 2-3, a deguk 4-5, a malacok 5-6 évig élnek.
2018. jún. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
12 éve tartok höriket. Mivel mentem is őket, rengeteg fordult már meg nálam. A legharapósabból is sikerült szelíd, kézben háton fekvős hörit varázsolni. Tény, hogy néha 2-3 hónapba is telt. De nagyon megéri. Tudnak kötődni, gyakran előjönnek a hangomra, ha a szobában vagyok, 2 lábon toporognak, hogy vegyem ki őket. Persze volt olyan hörim is, akit annyira nem lehetett gyömöszölni. De ez egyáltalán nem függ sem nemtől, sem fajtól.
2018. jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jövök degusként. Deguk 6-8 évig élnek, ha jól vannak tartva. Ők nagyon energikusak. Szekrény méretű ketrecre és min 32 cm átmérőjű kerékre és napi futtatásra van szükségük. Fűevő állatok, maggal, zöldséggel, gyümölccsel nem etethetők. Széna a fő táplálékuk és 20% rosttartalom feletti pelletált táp. (ebből 3 ami jó az itthoni kínálatból). Lapozd végig és itt megtalálod a rövid tartási összefoglalókat, amik segítenek a döntésben. [link]
2018. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!