Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúllal kapcsolatban volna...

Nyúllal kapcsolatban volna néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

A kisállatkereskedésbe beoltják a nyuszikat myxomatózisra és rhd-ra?

Csak mert ahonan vettem őket egész nap nyitva volt az ajtó.


'Sima'állatorvos is betudja őket oltani?nem kell egzotikus mint tengerimalacoknál?


Mennyi kb az oltás?

Valahol azt hallom 5ezer valahol 600ft.


2018. jún. 20. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szinte kizártnak tartom. Amúgy a nyulaknak is van oltási könyve, szóval ha nincs (kereskedésben elég valószínű, hogy nem kapsz ilyet a nyuszival), akkor evidens, hogy nincs beoltva.

Oltást elvileg be tud adni sima állatorvos is, de tanácsolom, hogy olvass utána, milyen oltások vannak,melyiket milyen gyakran kell ismételni, szóval legyél képben, mert van akinek ahhoz sincs lövése se, na oda ne vidd többet.


(Egyébként javasolnám inkább, hogy rendes tenyésztőtől vegyél inkább nyuszit, az állat kereskedést inkább kerülni érdemes, bármilyen állatot is vesz az ember).


Nálunk 4 ezret kérnek érte, szerintem olyan 3-6 ezer között lehet átlagban.

2018. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy oltják kereskedésben. Onnan nem is érdemes állatot venni, a legtöbb beteg vagy beltenyésztett, ami rengeteg problémát okoz a jövőben. Érdemes egzós dokihoz menni.
2018. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

dehogy oltják őket, túl kicsi lenne az árrés :'D


tényleg érdemes tenyésztőtől venni, mert úgy nem támogatod az állatkínzást, valóban szép nyuszit kapsz és kisebb eséllyel lesz beteg is.


nekem tavaly 12 ezer volt a törpe kosorrúm és már volt egy oltása. ha nem lett volna beoltva, akkor az oltás nekem 5-6000 ft lett volna és így már kb a kereskedéses nyuszi áránál voltam :)

(természetesen tudom, hogy a tenyésztőnek sokkal, de sokkal kevesebbe kerülnek az oltások mint egy mezei 1-2 nyulas embernek)

2018. jún. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen tenyésztőtől akartam,de bementem az állatkereskedésbe és olyan különleges voltak,hogy megvettem.


Az egyiknek a fél feje aranysárga a másik fél fekete.


Köszönöm megkérdezem a helyi dokit.

2018. jún. 21. 09:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Sima oltást be tud adni bármelyik állatorvos, de ha komolyabb probléma van, érdemes egzotikushoz vinni. A kereskedés tényleg nem túl jó ilyen szempontból, úgyhogy ha mentek nézesd át, hogy bőrbetegség, féreg, túlnőtt fog nincs-e.
2018. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben holmap viszem őket.

Köszi a válaszokat.

2018. jún. 21. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!