Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja van a nyuszimnak?

Mi baja van a nyuszimnak?

Figyelt kérdés

Körülbelül 6éves oroszlánfejű törpenyusziról van szó, Tegnap előtt még viszonylag evett, ivott, tegnap szinte semmit nem, és ma reggel pedig próbáljuk belétuszkolni a folyadékot..Nem eszik, nem iszik, bogyókat sem láttunk, de pisit sem, gubbaszt, úgy nagyon elvan...

És a ketrecében van egy ilyen "odú" ahova nem látunk be, oda a 6év alatt egyszer sem ment be, és most pedig bemegy oda és lefekszik..

Mit tegyek?

Probiotikumos vízzel próbáljuk itatni, de elég nehéz, nincs itthon fecskendő..Holnap tudjuk csak elvinni orvoshoz, ha még nem késő..

Nemlehet hogy ivarzás van, vagy esetleg megérzi a frontot?Vagy ilyesmi?


2018. jún. 23. 12:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Még neked áll feljebb? A többieknek teljesen igazuk van, felelőtlen vagy, hiába mentegeted magad, meg ugatsz vissza a többi válaszolónak. És nagyon gondos gazdák lehettek, ha daganata volt a nyuszinak és észre se vettétek...
2018. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom hogy lehetsz ennyire nagy pofájú azok után hogy hagytátok meghalni a nyulat?

1. FOGD MÁR FEL hogy egy 6 éves nyúl NEM ÖREG! Oké, nem fiatal, de rohadt messze van a nyugdíjtól!!

2. Azt írtad családtag volt. Ha egy családtag nálatok random összevissza kezd pisilni a vécé helyett, alig eszik és alig iszik, és csak gubbaszt, az normális, ráér dokihoz vinni? O.o" Tényleg komolyan kérdezem.

2018. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

,,1.Nem én tartom őket, hanem szüleim, és családtagként tekintünk rájuk."

Ha családtagként tekintettek volna rá, elvitték volna dokihoz. A nyúl zsákmányállat, ergo rejtegeti, ha valami baja van. Ha már mutatja a jeleit a betegségnek, akkor rohanni kell vele orvoshoz, mert ott már nagy a baj. Remélem a családtagjaitokról is így gondoskodtok....


,,2.Öreg volt, valószinű daganatos, mint ahogy le is írtam."

Nem volt öreg, max idősödő. A daganatot hogy nem vettétek észre? Vagy mit gondoltok, kinő belőle egy másik nyúl? Egyébként meg a fogyás is betegség jele, ezért kéne például mérni őket legalább hetente. De ha már olyan szinten fogy, hogy látszik rajta, az komoly betegségre utal. Ehhez nem is kell a nyuszikhoz érteni, elég hozzá a józan paraszti ész.

2018. jún. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy megfürdették? Nyulat tilos fürdetni óriási sokk érhette. Ráadásul beteg is volt gratulálok hozzá.

A nyulak érzékenyek egy pici elváltozás is nagyon hamar elviszi őket. Írtad egy nap. 24 óra leforgása alatt szinte bármilyen betegség elviszi őket.

Az átlag életkor az nem 5-6 év a törpenyulaknál hanem jóval több. 9-10 éves az átlag és jópár nyuszi ennél tovább is él. DE persze csak akkor ha a gazdája akkor viszi orvoshoz amikor látja hogy már rosszul néz a nyuszija.

Nektek nem volt való nyúl.

Mi az hogy apád nem vette komolyan? Ha családi nyuszi volt akkor az egész családnak kívülről kellett volna fújnia az összes hobbi nyuszisnak tudnivaló dolgot.

2018. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én nyuszim 12 évesen halt meg, tehát a 6 éves nem öreg még.
2018. jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de ha tényleg családtag volt észre vettétek volna a daganatot a lábánál hisz elég feltünő,hogy kinőtt ott valami.

Ha tényleg segíteni akartál volna felülsz a buszra és elviszed olyan dokihoz aki rendel vagy házhoz hívod az orvost,ha fontos lett volna az élete.

2018. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Mar ne is haragudj de, hogy nem vettetek eszre egy daganatot ?

Egyszer 14 eves koromban a macskamra rajott egy gorcsroham kb 40 mp keresztul remegett a macska a foldon. Hajnali 2 ora volt es en ott ultem reggel 5 ig, (bogtem mintha mar halott lett volna) tartottam a fejet es simogattam, hatha megtudom elozni,hogy megint elkapja ez a roham (nyilvan nem tudtam volna de ezt akkor nem tudtam). Reggel 5:15kor felultem a buszra es elvittem a macskat a surgossegi allatorvoshoz ami 6kor nyitott... Mivel nagyvarosban elek ezert, konnyebb volt mert nem volt tul messze, de ha 2 orat kellett volna buszoznom akkor hajnali 4kor siman felultem volna a buszra, hogy 6ra oda erjek...


Kerlek ne masokkal beszelj igy ahogy teszed mert nincs jogod felhaborodni csak az igazat mondjak.

Ha idoben elviszed orvoshoz lehet, hogy megtudtak volna elozni a bajt!! Szegeny nyuszi remelem nem szenvedett... Abszolut nem ertem edesapadat sem, hogy miert ilyen felelotlen es miert nem erdekelte szegeny nyuszi sorsa. :(

2018. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!