Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől túlsúlyos, hogy tegyek...

Mitől túlsúlyos, hogy tegyek ellene a tartási körülményeken nem változtatva?

Figyelt kérdés

Két nyuszink van, akik együtt vannak tartva. Az egyik egy éve nálunk van, a másik 2 hónapos, mind a kettő ivaros nőstény.

Az idősebb egy-két hónapja vettem észre, hogy rendesen elhízott. Cuki kis tokazacskót növesztett, meg elég hurkás. Nincs meg a pontos ok, hiszen kizárólag zöldeket eszik, a táp is csak lucerna és széna tartalmú (semmi gabona, semmi zöldség, semmi mű táp). Hétvégente az udvaron rohangál, egész nap gödröt ás. De van egy teóriám, de nem biztos, hogy ez az oka, azonban nem találok rá megoldást.

Észrevettem, hogy mikor kaját kapnak az idősebbik eleszi a kaját a kicsi elől. Sőt, tapasztalhatóan többet eszik, mint amennyit alapvetően enne és nem engedi enni amég ő meg nem ette amennyit gondolt, hogy őt illetné. Ennek következtében elhízott. Elég rendes kis tokaredőt növesztett magának, a másik azonban vékonyka, csontos (csak nem lehet észrevenni, mert az egész nyúl egy pőre bunda). Mivel együtt vannak nem tudunk nekik külön adni kaját, viszont így nem mehet tovább.

Az a baj, hogy én hétköznap egyetemen vagyok, ha otthon vagyok az idősebb nyuszit kiengedem egész nap az udvarra (akkor ő nem kap külön kaját egész nap) és a kicsi tud enni, amennyi jól esik. De ha nem vagyok otthon, akkor így nem foglalkoznak velük otthon és egész héten a ketrecben vannak, csak kaját kapnak, amit a fent említett módon osztanak el egymás között.

Szét választani nem akarom őket, mert szükségük van egymás társaságára, nagyon szeretik egymást.



2018. jún. 26. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A nagyobbik "irigy" nyuszi, inkább többet eszik mint amire szüksége van, csak hogy a kicsi ne egye el előle. Az ő nézetei szerint minden kaja az övé, és mivel nem tudja másképpen eldugni a kicsi elől, inkább megeszi.

Mindenképpen külön kellene etetni őket, egyébként lehetnek együtt egész nap.

2018. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lucerna az nagyon hízlal.

Egyébként az ivaros nőstényeknél természetes dolog a toke persze nem mindegyik nyunyónak van. A sok zöld hízlaló a házi nyusziknak hisz nem mozogják le mint a vad társaik. Ezért inkább egyenek csak szénát. És az mellé kevés fűszernövényt. Ezek nem hízlalnak. Szénának egyébként is folyamatosan kell előttük lennie mert az fogkoptató és a legfőbb táplálékuk.A másik ami nagyon fontos hogy nagy legyen a mozgás tere hogy amit megevett le tudja mozogni. A táp viszont fontos lenne hisz a mai zöldség gyümölcsökben nincsen annyi vitamin a jó tápokban ez viszont megvan. A legjobb táp a versele laga cuni comlete ebből kell napi két pici marék nyuszinként. És így teljes lesz az életük.

Ha még van bármi kérdés kérdezz privátba nem mindig nézek vissza a kérdés alá

2018. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát a nagy kb mától pont, higy hazajöttem egész nap freeroam, azt ás fel, amit akar, annyit szaladgál, amrnnyit akar. Ez hétvégente volt így csak korábban, de ha meg a ketrecben volt, akkor széna volt előttük, ágak és táp. Hát ez egy olyan táp, ami 30 % ban tartalmaz lucernát, a többi része kaszálmányból van. Pont azért szeretem, mert nemcsak pontosan tudom miből van de nem kell még a márkát is megfizetnem pluszban. Egyébként az idősebb nyuszink azon a tápon nőtt fel, mint amit leírtál, de elhagytuk egy idő után, mert nagyon ragaszkodott hozzá,már a sima füvet se ette meg mellette.


Az a baj a külön etetéssel, hogy külön helyiség nincs nekik erre a célre még. A nagy ragaszkodik a narancssárga táljához, mert márpedig ő abba kéri a kaját, másból semmiből nem hajlandó enni. A kicsinek meg az kell, amit a nagy eszik, tehát másból eszik egy kicsit, majd 2 percen belül már a naggyal akar enni (ez meg ugye nincs megengedve neki) . Majd lefotózom milyen, örülnék egy véleménynek, mert már apa itthon pörinek becézi, olyan kis dagesz.

2018. jún. 27. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!