Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Azt hiszem hogy patkány van...

Azt hiszem hogy patkány van nálunk, és össze vissza járkál a házban, és a ház körül :D, engem annyira nem zavar, max este, mikor hallom hogy falba mászik XD hogyan tudnám előcsalogatni?

Figyelt kérdés
A kutyánk meg van őrülve érte (Német juhász) és én meg imádom nézni ahogyan szaglászik utána, szinte egész nap csak ezt csinálja,és az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudnám előcsalogatni azt a patkányt? :D A legegyszerűbb az hogy egérfogóval megölni/fogni, és kaját rakni, de ha rakok ki neki kaját,azt a kutya megenné,vagy ha ragasztóval lenne bekenve akkor suck :/ vagy méreggel,az nem jó a kutyánknak :D, arra gondoltam hogy van valami sípoló vagy valamilyen hang,amit esetleg le lehet tölteni telóra, és ha bekapcsolnám akkor előjönne, mint pl,a macskáknál már teszteltem hogy bekapcsoltam telóra nyávogó kicsmacska hangot,és tényleg kereste is a házban,na most patkányoknak nincs ilyen? XD, elő kéne csalogatnom valahogy,nem tudnátok adni tanácsot? :D azt olvastam hogy a sima házipatkány igen játékos tud lenni :D
2018. jún. 27. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Inkább egérre keress.

Nem valószínű, hogy patkány.

Az egérragasztót tedd olyan helyre, ahol nem éri el a kutya.

2018. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben,egyenlőre nem akarom megölni, csak előcsalogatni :D, de nyilván ha nagyon zavar akkor .... illetve nemtudno hogy hím vagy nőstény,mer ha nőstény akkor baj van :/
2018. jún. 27. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vad patkányból nem lesz háziállat, vigyázz vele!

Minél hamarabb ki kell paterolni, mert nagy kárt csinál.

A méreg a kutya miatt nem jó. Van ultrahangos rágcsáló riasztó, az nem tudom idegesítené-e a kutyust.

2018. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Van nagyon jó élvefogó csapda, az lenne a leghumánusabb.
2018. jún. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Egérragasztót SEMMIKÉPP SE használj, nem tudom miért nem tiltották még be, gondolj bele milyen állatkínzás, milyen lenne beragadni és várni,hogy kiszenvedj.Már humánusabb a rögtön ölő csapda is.

De ha jó fej akarsz lenni akkor élve fogó csapdát vagy ultrahangos riasztót veszel (van olyan ultrahangos ,ami kutyákat nem zavarja és hosszútávú védelmet biztosít)

:D

2018. jún. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket ! :D
2018. jún. 27. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Én az élve fogó egér csapdát szoktam használni, de gyártanak patkánynak is. Nagyobb barkácsboltokban lehet kapni. Nekem nagyon bevált. Teszel bele egy kis ételt, az állat bemegy és nem tud kijönni. Naponta 1-2-szer érdemes ellenőrizni, addig elvan benne, nem szenved. Megmutathatod a kutyádnak is, amíg a csapdában van, aztán te döntöd el, mi lesz a sorsa. Én nem szoktam megölni őket, de jó messze érdemes elengedni, különben visszajöhetnek. Ne lakott területen tedd, ha nem akarsz másokkal kiszúrni.
2018. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

... sőt, annyira okos, hogy ahol egyszer élelmet talált oda vissza is fog menni, ha csak a közelben engeded el.

Jó messzire a határba engedd el.

2019. szept. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
Bocs! Az "n"-betű lemaradt. A "határban" kell elengedni.
2019. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!