Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan győzhetem meg a szüleim...

Mesicicus kérdése:

Hogyan győzhetem meg a szüleimet egy kisállatról? Helytelen-e a kisállatok ketrecben tartása?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon régóta vágyok egy kisállatra, ezért mama szerzett egy kutyát. A szüleim viszont nem engedik, hogy otthon tartsam ezért mamánál él( az otthonomtól több mint 100 kmre). Évente nem túl sokat látom és sose tudtam úgy gondoskodni róla mintha az enyém lenne. Ezért már többször megpróbáltam meggyőzni a szüleimet valami kisállatról de sose jött össze. Egy ideje egy süniben gondolkozok. Anya régebbi problémája az volt, hogy a kisállatok büdösek. Utána olvastam és a süni vizelete nem az. Találtam egy jó oldalt, ahol mindent megvehetsz, tanácsadást is kapsz és kiszállítják a sünit, szóval még azzal se lenne gondjuk. A sünitartás se költséges, egyedül a beszerzés és kellékek azok de van elég félretett pénzem, hogy fizetni tudjam. Hely is van ahol elférne a süni, és mivel az én kisállatom nem nekik kell róla gondoskodni szóval nem értem miért állnak ilyen passzívan a témához. Nem azt mondom, hogy olyan borzalmasan érett vagyok de szerintem 16 évesen képes vagyok gondoskodni egy süniről. Mivel egész nap alszik nem sok dolgom lesz vele, még azt se mondhatják, hogy nem sétáltatom meg.(Persze azért kivénném az udvarunkra ha lenne süni, amúgy kertes házunk van).

Tudom ismétlem magam de mivel egész nap alszik, gyakorlatilag mindegy neki hogy egy biztonságos ketrecben, vagy kinnt az udvaron. Szürkületkor már aktív, olyankor ki mennék vele a levegőre, persze meg is etetném.

Téli álmot nem alszik mert belehalna. Az otthon tartható sünik egy afrikai faj. Télen, egyértelműen nem vinném ki. Sőt az egész házat se kell miatta fűteni van légkondicionáló a szobámban amivel képes vagyok pár fokkal melegebbet csinálni.

Ha évente egyszer elutaznánk valahova egy hétre vannak barátaim akik tudnának róla gondoskodni.

Mikor mamánál vagyunk akkor meg elszállítom egy kisebb ketrecben.

Semmi dolguk nem lenne vele csak egy beleegyezésre van szükségem. És mivel gyakorlatilag nincs kifogásuk mert tényleg mindennek utána jártam most apa állatvédelmi mozgalmat indított otthon az állatok ketrecben tartása ellen. Tehát a kifogás az, hogy a süninek nem jó ha ketrecben kell élnie. Amivel egyet értek. És lehet önzőnek hangzik de ennek ellenére én ugyanúgy szeretnék egyet. Mégis mit mondjak, hogy meggyőzzem őt arról, hogy ezzel nem ölöm meg a sünit?(mert mostanában úgy kezeli a témát mintha azt kérdeztem volna tőle, hogy apa kibelezhetek egy sünit?). És ha akárki kérdezi apa nem állatvédő aktvisita, ugyanúgy elmegy az állatkertbe mint akárki más és ott bezzeg nem zavarják a ketrecek. Ez is csak egy kifogás arra, hogy miért ne legyen a gyereknek sünije. Ja és anyát nem nehéz meggyőzni sőt ha apa engednné akkor ő nem ellenkezne.

Kérlek írjatok pár érvet arról, hogy miért nem olyan rossz a süninek velem élni!!!


2018. júl. 3. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj hogy egy süninek rossz lenne veled élni, hanem mint minden állat, ő is megbetegedhet, és egzotikus állatorvost igényel ami lehet csak több 100 km-re lesz tőletek és borsosan megkéri a kezelés árát, ez a szüleidre hárul kereset hiányában. Az etetés is ilyen lehet, feltéve ha ki tudod hozni a zsebpénzedből. A leírásodból a szüleid nem akarnak semmilyen állatot, sajnos ilyenkor nem tehetsz semmit, mert ha ki is könyörgöd, később konfliktusforrás és zsarolási, támadási lehetőség lesz nekik minden vitánál.
2018. júl. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

A ketrecben tartás nem feltétlenül helytelen. Hörit pl nem tennék ketrecbe, mert

- balesetveszélyes, az állat beakadhat, akár lábát törheti, felmászhat és leeshet

- rághatja a rácsot, ami roncsolja a fogakat, a közben esetlegesen lenyelt festékdarabok károsak a szervezetre, valamint a zajongása bosszantó lehet

- a legtöbb ketrec alomtálcája túl alacsony (hörcsögnek minimum 10 cm vastagon kell alom) ezért könnyedén kiszóródik az alom vagy az eleség a rácsok között

- sok hörcsög rájön, hogyan kell a ketecajtót kinyitni vagy átpréseli magát a rácsok között, így megszökhet

- a rácsok miatt nehezebben látható át

- nehezen szerezhető be belőle megfelelő méretű, ezek általában nagyon drágák

De sok állatnak jobb a ketrec (pl tengerimalac, nyúl, sün, degu, mókus, stb).


Egyik állat sem büdös, ha megfelelő módon, és megfelelő időközönként van takarítva.


A sün igenis költséges állat. A kezdő felszerelések nagyon alsó hangon 20.000 Ft-ba kerülnek. Maga a sün is drága, hiszen te nem egy ócska szaporítótól vagy kereskedésből szerzed be, hanem tenyésztőtől. Van egzotikus állatokhoz értő doki a közelben? Bármikor történhet valami, ami miatt azonnal dokihoz kell vinni. Épp ezért erre is legyen félretéve 10-20.000 Ft.


"Tudom ismétlem magam de mivel egész nap alszik, gyakorlatilag mindegy neki hogy egy biztonságos ketrecben, vagy kinnt az udvaron."

Nagyon nem mindegy, hol van. Felügyelet nélkül ne legyen a kertben. Attól, hogy éjszakái állat, neked foglalkozni kell vele. Méghozzá este, amikor fent van.


"Téli álmot nem alszik mert belehalna."

Alszik téli álmot, ha nem figyelsz rá eléggé. És igen, ebbe nagy eséllyel belehalna. Nagyon kell figyelni a körülötte lévő hőmérsékletre.


"Mikor mamánál vagyunk akkor meg elszállítom egy kisebb ketrecben."

És akkor amíg a mamánál vagytok pl 1 hétig, addig szegény egy kis ketrecben lesz, amibe a megfelelő felszerelései sem férnek be?


"Tehát a kifogás az, hogy a süninek nem jó ha ketrecben kell élnie. Amivel egyet értek. "

Ezek szerint mégse néztél utána rendesen a tartásnak... Ketrecben is ugyanúgy lehet tartani, mint terráriumban, vagy bútorlapból épített helyen. De a ketrec jobb a szellőzés miatt.


Az a helyzet, hogy ha a szüleid nem akarnak sünt, akkor ezt el kell fogadnod. A leírás alapján meggondolatlan dolog lenne beszerezni egyet.


Hasznos weboldal:

[link]


Hasznos facebook oldalak:

Törpesün fórum

Törpesün gazdik

2018. júl. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért a törpesünt óvatosan sétáltasd a kertben, főleg szürkületkor. Nehogy eltűnjön.

Tekintve, hogy hobbiállat és nem vadállat, ezért szabadon nem is tarthatnád, csak ketrecben, a kertben elég hamar vége lenne, így apukád érve nem túl helytálló.

2018. júl. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne vidd ki a kertbe, mert nem jó neki! Nincs hozzászokva a kinti környezethez, ezért csak felesleges stessz lenne neki. Ráadásul megszökhet, és akkor elpusztul.

Gondolj arra is, hogy ha 2-3 év múlva végzel a suliban és elköltözöl, mi lesz vele.

2018. júl. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, viszont a 2. válaszoló néhány dolgot félreértelmezett és ezt szeretném tisztázni.<br>

<br>

"Egyik állat sem büdös, ha megfelelő módon, és megfelelő időközönként van takarítva."<br>

Ez anya kifogása volt én meg pont ráakadtam arra az egyik oldalon, hogy a sün vizelete nem büdös mivel nem tartalmaz ammóniát és közöltem vele. A leírásban pedig felsoroltam mint pluszt mert hát ez is egy előny.<br>

<br>

"A sün igenis költséges állat. A kezdő felszerelések nagyon alsó hangon 20.000 Ft-ba kerülnek. Maga a sün is drága, hiszen te nem egy ócska szaporítótól vagy kereskedésből szerzed be, hanem tenyésztőtől. Van egzotikus állatokhoz értő doki a közelben? Bármikor történhet valami, ami miatt azonnal dokihoz kell vinni. Épp ezért erre is legyen félretéve 10-20.000 Ft."<br>

<br>

Mint már említettem a sünire meg van az elegendő pénzem sőt még többi is így azzal nem lesz gond.<br>

Az egzotikus állatokhoz értő dokinak egyenlőre nem nézten utána szóval nagyon köszönöm, hogy felhívtátok rá a figyelmemet.<br>

<br>

""Tudom ismétlem magam de mivel egész nap alszik, gyakorlatilag mindegy neki hogy egy biztonságos ketrecben, vagy kinnt az udvaron.""<br>

"Nagyon nem mindegy, hol van. Felügyelet nélkül ne legyen a kertben. Attól, hogy éjszakái állat, neked foglalkozni kell vele. Méghozzá este, amikor fent van."<br>

<br>

Azt a részt, hogy ketrecben vagy kinnt alszik úgy értettem, hogy a vadon élő sünök kinnt alszanak, a háziak pedig bennt viszont nem hiszem, hogy nagy különbség lenne a süni számára az,hogy a természetes élőhelye helyett egy másik környezetben alszik.<br>

Viszont ez nem azt jelenti, hogy azt gondolom a süninek nem nagy különbség az, hogy hol él csak arra gondoltam, hogy az alvás nem az.<br>

És mivel teljesen elb*szott az alvási ciklusom simán képes vagyok hajnali 1kor is foglalkozni a sünivel mert amúgy se feküdnék le hamarabb.<br>

<br>

""Téli álmot nem alszik mert belehalna.""<br>

<br>

"Alszik téli álmot, ha nem figyelsz rá eléggé. És igen, ebbe nagy eséllyel belehalna. Nagyon kell figyelni a körülötte lévő hőmérsékletre."<br>

<br>

Tisztában vagyok azzal, ha nem figyelek rá meghal de gondoltam azzal amit írtam elég felelősségteljesnek tűnök és nem hiszi senki azt hogy nem fogok figyelni rá eléggé. És igen én reménykedek benne, hogy leszek olyan jó gazdája, hogy nem alszik téli álmot.<br>

<br>

""Mikor mamánál vagyunk akkor meg elszállítom egy kisebb ketrecben.""<br>

<br>

"És akkor amíg a mamánál vagytok pl 1 hétig, addig szegény egy kis ketrecben lesz, amibe a megfelelő felszerelései sem férnek be?"<br>

<br>

Itt arra gondoltam, hogy kis ketrecben szállítom el mert úgy könnyebb. De semmi esetre nem fog abban élni, csak az utazás erejéig.<br>

<br>

""Tehát a kifogás az, hogy a süninek nem jó ha ketrecben kell élnie. Amivel egyet értek. ""<br>

<br>

"Ezek szerint mégse néztél utána rendesen a tartásnak... Ketrecben is ugyanúgy lehet tartani, mint terráriumban, vagy bútorlapból épített helyen. De a ketrec jobb a szellőzés miatt."<br>

Ez egy morális megjegyzés volt. Elnézést ha félreértetted úgy értetten egy állatnak se jó ketrecben/ fogságban élnie.<br>

Ez a szüleim problémája is.<br>

<br>

2018. júl. 3. 23:56
 6/10 A kérdező kommentje:

Még 4 évem van az iskolából és egyértelműen magammal viszem ha egyszer elköltözök.

És köszönöm mindenkinek, hogy felhívtátok a figyelmemet arra, hogy ha kiviszem nagyon fontos, hogy fokozottan figyeljek rá. Ha egyszer összejön a süni ebben már biztosan nem fogok hibázni.☺☺

2018. júl. 4. 00:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem se engedték a szüleim, de 14. szülinapomra megkaptam. Most 15 vagyok, felelősségteljes sünitartó, nagyon imádom, vagyis IMÁDJUK. Ugyanis a szüleim először nem is beszéltek róla, az első egy hónapban totál tabu téma volt számukra. Aztán egyszer csak mellettem aludt. Mármint együtt néztük a filmet, én bealudtam olyan hajnali fél négy fele, és anyáék lefotózták ahogy rajtam alszik. :D látták, mennyire ragaszkodom hozzá, és ők is megszerették.
2018. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ideálisan hangzik, de remélem tudod, és anyukád is tudja, hogy a süni rovarevő, tehát kell majd otthon tartanod élő rovarokat és férgeket. És persze vigyázni, hogy ki ne szökjenek. És a rovarmaradványokat feltakarítani.
2018. júl. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek is vam sünije. Igaz nappal semmi dolgod vele de éjszaka aktív lesz a ketrec mérettől függ a boldogsága. Intelligens állat ő szabadon tartja a házba. Egy helyet kiválasztott ahova piszkít és máahova nem. Ott a padlón le van rakva műanyaggal és így praktikusan takarítható. Ha bírod az éjjelo mocorgást zajokat csámcsogást ahigy eszik futkározik akkor nem lesz gond de hidd el neko is kell szabadság! Arról nem beszélve hogy kell neki oltás pl. az étrendje miatt féregtelenítő stb. Egy sünnel is kell foglalkozni minden állattal amit veszünk.

Ne azert akarj venni állatkát hivy a szüleidnek bizonyíts és megmutasd hogy milyen jó állattartó vagy és végre lehessen kutyád, azért végy mert szívvel lélekkel és odaadással azt a kisállatot gondozod amit veszel!

Próbáld inkább a kutyára rábeszélni őket ha nem is örökre de mondjuk 2 hétre 1 hónapra lehet-e nálatok a kutyád a mamától, és még lehet hogy megkedvelik annyira hogy hagyják hogy megtartsd. Foglalkozz vele etesd itasd játssz vele ha látják hogy neked való nem lesz kétségük és belemennek hidd el.

2018. júl. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 GucciGang17 válasza:

Én is pont így jártam!! Már egy éve volt, hogy feltetted a kérdés, sikerült egyet beszerezni a végén?

Nem értem, hogy a szülőknek miért baj az, ha a kamasz boldog!

Az én apám is pont ilyen, vagy kint (upsz, panel-life) vagy sehogy.

Én is csak a beleegyezésüket akarom :D

2019. júl. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!