Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehetett a tengerimalacommal?

Mi lehetett a tengerimalacommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van két tengerimalacom, kb 2 évesek. Az egyik tegnap előtt kicsit kedvetlen volt, de ugyan úgy evett, ivott. Tegnap azt vettem észre, hogy jobb kedve volt, evett, futkározott, de néha megbotlott, és ha felállt a rács szélére, akkor hátradőlt, felállt és ment tovább. Ma délután értem haza, rájuk néztem, az egyikük (aki hátradőlt) az oldalán feküdt, néha kapálózott és néha nyüszögött. Azonnal elrohantam vele a legközelebbi állatorvoshoz, de nem tudták megnézni egy műtét miatt. Hazarohantam, hogy nézzek egy buszt (két busszal tudtam volna kimenni egy egzotikus állatorvoshoz is meg az állatkórházba is), de mire beértem a házba, szegény már nem lélegzett, és el kellett temetnem.

Ennyi infó alapján lehet tudni, hogy mi történt vele (hogy a másik kismalaccal ne történhessen meg), illetve ez veszélyes lehet a másik malacra?



2018. júl. 10. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Részvétem!


Az én Tengerimalacom is így hunyt el, két nap alatt, de Ö husszú nyákos dolgot kakilt és másnap már csak kúszni tudott, pont vasárnap este lettem erre figyelmes, sajnos iskolába kellett mennem és ezért nem tudtam reggel orvoshoz vinni, mire hazarohantam már nem élt, azóta undorodom magamtól, hagytam magára szegényemet a társa jelezte már, hogy nagy a baj, közel feküdt hozzá és sírt. Nem engedtem boncolni, nagy valószínüséggel bélcsavarodása lehetett, mert én majom adtam neki nem friss salátákat. Miattam halt meg egy ártatlan kisállat.


Lényeg, hogy takarítsad ki rendesen a ketrecét nehogy benn maradjon valami nedv.

2018. júl. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem tudom mitől történhetett, minden nap kaptak szénát, vizet, gyümölcsöt vagy zöldséget. Egy rokonom ismerősétől kaptam őket, így nem tudom, honnan származnak. Lehet, hogy genetika volt?

2018. júl. 12. 11:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindent rá lehet fogni a genetikára. Sajnos ha nem boncoltatod, márpedig nem fogod és nem is tetted volna, így nem tudjuk meg soha.
2018. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!