Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez így elegendő 2 tengerimalac...

Ez így elegendő 2 tengerimalac számára?

Figyelt kérdés

Most jön a malackám társa pénteken, és így tartanám őket.

Egy 50x80-as ketrec, DE : Egézs nap rendelkezésükre ákk egy 150x90-es kifutó, szénűval, finom falatokkal. Mind a kettő fiú , a mostani malackám most kb. 2 éves (fél éve vettem, úgy hogy elvileg 1.5 éves volt), a másik mali amit most veszek pénteken, ő most júniusban született. Szóval ja így elég lesz nekik ez a terület, tudom, hogy a ketrec inkább 1 malacra van, mint kettőre, na de ez a kifutó azért elég nagy. A ketrecbe gondolom többnyire enni, kakilni fognak. Csak este zárnám be a kifutót amikor alszok, és akkor megszokják, hogy ők is alszanak.

És még annyi kérdésem lenne, hogy mi legyen a kifutó talapzata szerintetek? Egy nagy emeletes ágy lenne, a sima szivacs, rajta viaszos vászonnal jó lenne nekik? Esetleg hungarocell? Kartonpapír? a A rendes ketrec alján a csak faforgács "kombó" jó lesz alatta egy kis pellettel? Profi malacszakértők válaszát is szívesen várom. Köszi előre is :) (a legjobbat akarom nekik)



2018. júl. 12. 03:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha tényleg egész nap kint lehetnek a kifutóban, akkor nagyon jó, viszont a ketrec önmagában kevés. Tapasztalatból mondom, hogy szerintem ne zárd be őket éjszakára se, mert "hisztizni" fognak. Néha éjjel is felkelnek enni, inni, és olyankor szeretnek kicsit szaladgálni. Ha nincs elég helyük ehhez, akkor sokkal hangosabbak. Kis helyen rohangálnak, zörögnek, össze is veszhetnek. A korkülönbség nagyon jó, így nagy eséllyel össze tudnak szokni.


A bogyókat mindenhol eldobálják, nem csak a ketrecben. Ezt úgy tudod csökkenteni, ha csak bent adsz nekik enni és inni, és van egy biztonságos sarkuk, ahova félrevonulhatnak. A kifutóba inkább csöveket és bújókat tegyél, amiben játszani lehet. Balesetek így is előfordulhatnak ezért a viaszos vászon (nem szívja be a pisit) és a hungarocell (beszívja és ott is marad) nagyon rossz megoldás. Ha nem akarsz olyan almot tenni, mint a ketrecbe, akkor valamilyen könnyen mosható anyagot javasolok, ami azért egy-két adag pisit is kibír. Nézz utána a "fleece bedding"-nek. Ezek általában olyan takaró szerű anyagok, amik több rétegből állnak, és mosógépben könnyen tisztíthatók. Ha egy kicsit tudsz varrni, otthon is elkészítheted. Ha nem, akkor az is elég, ha egymásra terítesz két törölközőt, a tetejére pedig egy sima polárplédet, amibe nem akad bele a karmuk. Ezek alá tehetsz viaszos vásznat, de fontos, hogy legyen, ami magába tudja szívni a nedvességet. A bogyók egyszerűen leseperhetők a tetejéről.


A pellet-forgács jó, de könnyen kilökik, széthordják. Sokan használnak a tetejére fürdőszoba szőnyeget. Nekem ez vált be, mert így nem lökik ki a forgácsot, de csak pelletet is használhatsz alatta. A szénát, vizet, tápot olyan helyre tedd, ahol nyugodtan vécézhetnek is.

2018. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Törpehörcsögös tartok ekkora helyen. Malacoknak ez nagyon kicsi hely, még úgy is, hogy napközben kint vannak.
2018. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es nagyon köszi. Sajnos ruhát nincs lehetőségem alájuk rakni, mert anyám sem engedné, és nincs is annyi ruhánk, hogy ilyenre használjuk. A viszaos vásznat miért alá rakjam? Alul mi célt szolgál? A tetejére a kartonpapír, vagy egy vékonyabb paplan jó lenne?
2018. júl. 12. 13:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, és kartonpapírból csináltam az új malacnak házat, amit CELLUKSZ-szal ragaasztottam össze. A cellkuszot nem rágják meg ugye? Ha meg is rágja, nem lesz tőle baja igaz?
2018. júl. 12. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!