Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen tengerimalaccal az...

Milyen tengerimalaccal az élet? Mennyire jók kis társnak?

Figyelt kérdés

Kamaszként, egykeként, elvált szülők gyerekeként otthon eléggé egyedül vagyok. Egy kis társra, kisállatra vágyom akitől gondoskodhatok de sajnos sem a kutyát sem a cicát nem engedik a szüleim. Volt már több hörcsögöm (persze nem egyszerre mert szétszednék egymást) de ők bár nagyon cukik nem valami kommunikatív társak. A tengerimalacra gondoltam, persze kettőre mert társas állatkák.

-Mennyi törődést igényelnek naponta?

-Ha már úgymond megvolt "törődésadaguk" tűrik-e, nem rossz-e nekik ha még üldögélek a kanapén, a kezemben van, simi, stb..

-Terrárium vagy ketrec?

-Mekkora az a méretű ketrec amiben már jól értik magukat ketten?

-Tudtok-e Budapesten jó tengerimalasz tenyésztőket mondani?

Ezen kívűl tapasztalatoknak, bárminek örülnék :)



2018. júl. 12. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
gemon.ro :)
2018. júl. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

szia!

ha tudsz mindenképpen párban vedd meg, az ilyen kisemlősöknek nagyon rossz egyedül, még ha te ott is vagy velük néha. érdemes legalább 2őt tartani egyszerre.

2018. júl. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
A 2. válaszolóval részben értek egyet. Malacból tényleg minimum 2 azonos nemű kell. De hörcsögöt például csak egyedül szabad tartani. Szóval nem húzható rá minden kisemlősre, hogy párban jobb nekik.
2018. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
Én ismertem egy tengerimalac párt, őket speciel szét kellett rakni, az egyik zaklatta a másikat. Most már évek óta egyedül van (tudom, hogy társas lények és többet kell tartani meg minden, csak leírom, hogy a rokonságban mi van), nagyon idős, de nem látszik rajta, gyönyörű állat, jól bírja a simizést és imádja a zöldségeit, jól el lehet szórakozni az etetésével. Hangot is ad sokszor, szóval nem vagy egyedül, ha ott van, de azért annyira kiemelkedően interaktívnak nem nevezném. Pár patkány, az már más, nekem az kéne egyszer. A tengerimalac elvan, eszik, lehet simogatni, de kb. ennyi, az alapján, amit láttam belőle. Különösebben nem szoktak vele foglalkozni, kap enni és annyi, a lelkivilágát nem látom, de látszatra ő véletlenül jól elvan. Nem is értem, hogy viselheti az életet ilyen jól egy kis terráriumban, egyedül, néha érkezik étel, szólnak hozzá és kb. ennyi. Speciális példány lehet.
2018. júl. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

A Tengerimalacvédő egyesület és a gemon.ro oldalon minden fontos infót megtalálsz, ezért csak néhány személyes tapasztalattal egészíteném ki ezeket. Szerintem ideális kisállatok, mert könnyű őket gondozni, és meg is hálálják. A minimális idő, amit minden nap igényelnek, kb. 15-20 perc. Ebbe belefér a napi 2x széna pótlás (mindig legyen előttük), víz csere, táp etetés, alom pisis részeinek a kicserélése, ketrec körüli takarítás. Elég rendetlenek tudnak lenni, mivel kiszórják a szénát, és ha forgácson tartod őket, azt is, ezért érdemes legalább napi egyszer felseperni a ketrec környékét.


Ezen kívül rád van bízva, hogy mennyit foglalkozol velük. Minél többet, annál kezesebbek lesznek, és annál inkább várni fogják a játékot. A legjobb, ha minden nap kiengeded szaladgálni őket. Ilyenkor adhatsz nekik nasit (a fenti honlapokon megtalálod, mit szabad). Ha már megbátorodtak, az öledbe fognak ülni, élvezik a simogatást, és trükköket is meg tudnak tanulni. Nagyon kommunikatívak, keresik az ember társaságát. Valamennyire szobatisztaságra is szoktathatók, de azért nem lesz olyan tökéletes az eredmény, mint egy kutya vagy cica esetében. Szerintem nem lehet "túljátszani" őket. Persze a sok nyaggatást nem viselik jól, de akár egy üres karton dobozzal is képesek eljátszani. Az is szórakoztató, ha csak figyeled őket.


A fiatalok még inkább szaladgálnak, de az idősebb malacaim átalszanak egy filmet ölben fekve. Tenyésztőkről nem sok tapasztalatom van, mivel a malackáim nagy része mentett. De azt a keveset, privátban szívesen megosztom veled.


Javaslom facebookon a Tengerimalacok - értük és velük csoportot, ahol hozzáértők tudnak válaszolni minden kérdésedre.

2018. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiveszed őket, olyan helyre tedd, amit nem gond, ha lepisilnek. Pl. tegyél alájuk újságpapírt, csak vigyázz, hogy ne rágják meg! Ha az öledbe veszed őket, akkor teríts az öledbe egy törülközőt, mert szintén előfordulhat, hogy pisilnek. Általában 15-20 percenként mindenképpen pisilnek.

Naponta kiengedem őket biztonságos helyen (ahol nem bújhatnak be pl. bútorok alá vagy mögé), és hétvégén plusz kis külön játszóhelyet építek nekik kartondobozokból, szokták élvezni, és így többet is mozognak.

2018. júl. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem van es imadom oket. Sokan azt hiszik ok csak egyszeru buta ragcsalok de nem.. van szemelyiseguk, veszekednek, baratkoznak,megsertodnek 😀 nagyon viccesek. Es imadjak ha simizem oket. De ha nincs ra idod neha akkor is elfoglaljak egymassal magukat.
2018. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A másodikkal abszolút nem érek egyet.

A tengerimalacot igenis lehet tanítani trükkökre. Egyébként ketrecben tartsd őket 100*50 esbe. Én nagyon szeretem a cocáimat, nagyon jól kijövünk. Néha a nagyobbra rá kell szólni, de nagyon lehet hozzájuk kötődni. Imádom a cocákat, már el sem tudnám képzelni az életemet nélkülük.

Remélem malacok lesznek, akkor is jó kis állattartást kívánok.

2018. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!