Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen a t. malac napi étrendje?

Milyen a t. malac napi étrendje?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy mindig változatosan kell táplálni, de mennyit és milyen gyümölcsöt, zöldséget adjak neki naponta, embernek való c-vitamin jó-e neki, az illatosított széna jó, ha nem, hol lehet beszerezi, muszáj-e magot adni neki, ha igen mennyit, vagy a házinyúl táp jó-e neki? Minden választ előre is k.ö.s.z.i.!
2010. jún. 18. 15:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Miért nem válaszol senki?
2010. jún. 18. 16:29
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Remélem tudtam segíteni:)

2010. jún. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia!

Ne aggód túl az étel adagolását, mert az állatok sokkal értelmesebbek az embereknél, annyit esznek általában, amennyire tényleg szükségük van, és ha nem adtál neki eleget enni, nyugi, garantáltan jelezni fogja azzal, hogy "ui"-zik. Én "emberi C-vitamint" soha nem adtam, mert a sok zöldségből elég szerintem a vitamin.Tehát az étrend: tengerimalac táp, a nyúltápot nem ismerem;fű;valamilyen zöldség/gyümölcs:uborka, dinnye(imádja nyáron!), répa esetleg alma. Szénából jó a közönséges széna :) És a vizet ne felejtsd el;)

2010. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A lehető legváltozatosabb étrend kell neki, abból amit szeret. :) Nekem sajna a sárgadinnyén kívül semmi gyümölcsöt nem eszik meg, zöldségből viszont annyira nem válogat.


Kell száraz táp (mag) neki, én minden nap egy marékkal adok neki.


Mindig legyen előtte víz.


C vitamin ügyben a legegyszerűbb sztem, ha veszel egy C vitamin cseppet, és a vízébe csepegtetsz.


Széna is mindig legyen előtte. Illatosítottról még nem hallottam...max gyógynövényesről.

2010. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sorolnátok fel olyan gyümit, zöldséget, amit ehet a t. malacom?
2010. jún. 18. 16:56
 6/8 anonim ***** válasza:

K betűs zöldségeket NEM! Krumpli (Nem burgonya:)) ), Karalábé, Káposzta stb.. mert ezek felfújják.

NEM lehet továbbá friss zöldeket sem, főleg ha nedves, mert ezek is felfújják.


Amit LEHET: Uborka, paradicsom, paprika, cékla

Dinnye, alma


Tőlem ezeket kapja, de a fenti kitételt figyelembe véve, amit szeret...

2010. jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link] itt leírják, mit szabad, és mit nem

[link] itt pedig a c vitaminról ír

Viszont szerintem ne adj neki c vitamint, csak ha orvos javasolja. Alapból nem kell neki adni, zöldségből, gyümölcsből eleget nyer. A cebion cseppet szokták ajánlani, de nem tudom, milyen mennyiségben, hogyan kell adagolni.

Azt nem tudom, hogy az ilatosított jó-e neki, de simát mindenképpen adj neki, mindig legyen előtte. Fressnapf, vagy bármilyen állatboltban lehet kapni. Magot nem muszáj neki adni, kukoricát, valamint olajosmagvakat ne nagyon adj neki, mert hízlal, és nem neki való. HA nyúltáp alatt arra a zöld kis rudacskákra gondolsz, azt adhatsz neki. Búzát, lucernát is. A nyúltáppan nem nagyon tudom mi van, de szerintem inkább neki valót adj (ha adsz). Én reggel adok nekik egy maréknyit, annál több nem kell, mert eléggé hízlaló. Igen, víz és széna, mindig legyen előtte.

Züldségek közül van jó pát, amit csak kis mennyiségben szabad neki adni, mert puffaszt, a "k" betűsökre szokták mondani, de a kígyóubi kivétel. Ilyen puffasztó pl. karfiol, karalábé. Egyébként a legtöbb dolgot megehetik, csak mértékkel. A kígyóubi, alma, nem csípős paprika, dinnye, répa minden mennyiségben:D ezek a főslágerek:)

[link]

2010. jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BlacktigerXXX ***** válasza:
az enyém napi 1 uborkát eszik meg, mellette van neki magkeverék, fél zacskó füvet, némi répát, meg szereti a szárazkenyeret. 1,4kg a súlya, 6 éves lesz. :D:D:D
2010. jún. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!