Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől vadulhatott meg a nyuszink?

Mitől vadulhatott meg a nyuszink?

Figyelt kérdés

Egy 4 hónapos keverék nem igazi törpe/oroszlánfejű nyuszink van, nőstény, nincs ivartalanítva. 6 hetes korában hoztuk el, kezdetben szelíd volt, az utóbbi időben viszont felénk is kap, ma megharapta a kisfiamat. Egy 1 m hosszú saját ólja van, ill. napi legalább 4-5, órát, de gyakran estig kint van a kerti kifutójában, tehát tud bőven mozogni. Ételt, inni, rendszeresen, rendesen kap.

Eleinte még sikerült elkapni, de mostanában alig tudom a kifutójából visszatenni az óljába este, úgy szalad el mindig. Gyakran dobbant a lábaival. Már az eszén is nehéz túljárni (eleinte étellel odacsalogattam, h ki tudjam venni, most már "nem ugrik be" a trükknek.) Ha elkapom, morog és kalimpál. Értem, hogy nem akar visszamenni a helyére, de éjjelre mégsem akarom a fedetlen kifutójában hagyni, na meg mi lesz, ha hideg lesz már?

Sose bántottuk, nagyon jó dolga van, mégis ilyen lett... Vajon mitől lehet?

Érdekesség, hogy majdnem 2 hétig szomszédoknál volt (óllal átvittük), ahol csak egyszer tették csak ki mozogni - féltem, hogy még inkább megbolondul, de mégis mintha inkább szelídebben jött volna haza.


Ami eszembe jutott: az ólja mellett nem messze van bedugva a sufniban ilyen elektromos egérriasztó, ami vékony sípoló hangot ad ki, de szinte nem is hallani... esetleg az zavarhatja...?


2018. júl. 20. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy mi alig halljuk; lehet az állatok másképp vannak vele (nem csak az egerek). +Végül is a nyúl is rágcsáló, sanszos, hogy másként hallja mint mi.
2018. júl. 22. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia!Az egér riasztó biztosan hogy zavarja.Nekünk vakond riasztónk volt és ki kellett venni mert nem bírta.Nem lehet hogy az óljában nincsen sötét rész?Nekünk akkor vadult meg ha azt kinyitottuk vagy benyúltunk oda érte.Vagy ha rosszul fogtuk meg.
2018. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ivarosodik
2018. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!