Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy hörcsögöt akarok venni,...

Egy hörcsögöt akarok venni, az alábbi kettő ketrec közül melyik a jobb neki?

Figyelt kérdés

1: [link]


2: [link]


Vagy ha tudtok jobbat akkor tudnátok ajánlani?



2018. júl. 21. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Az első éppen hogy csak elég egy törpe hörcsög számára, a második felejtős.


IKEA van a közeletekben? A legnagyobb méretű Sambla doboz tökéletes méretű egy törpehörinek.


Egyébként érdemes elolvasni a horcsoginfo.pe.hu oldalt.

2018. júl. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Látom nem vagy filléres, ezt díjazom. 90-100ft/liter környékén csinálnak üvegesek terráriumot. Egy 80*35*30-ast csináltatnék neki. Vagy jófogádon ki lehet fogni olyan akváriumot ami szivárog, vagy semmi baja csak megunták a halazást. Legyen neki normális területe!
2018. júl. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Ezek közül egyik sem jó.


Milyen hörcsög lenne? Úgy általában véve egyébként a terrárium sokkal jobb választás, Jófogáson 4-5000 forint körül vannak jó méretű terrák. Törpének minimum 60*50-es, aranynak min.80*50-es helyre van szüksége.


[link]

Ez árban sokkal jobb, törpének tökéletes, aranynak még éppen jó. Plusz nem jár hozzá egy csomó felesleges cucc (kicsi kerék például) ami a kukában végezné. Ha ezt a ketrecet választod, akkor erről az oldalról meg tudod rendelni a házat, kereket, almot, homokot stb... (Törpének min.20 cm-es, aranynak min.28-as kerék kell). Meg van egy triexie leif nevű ház is, ami ún.többkamrás ház, ami szerintem bármelyik háznál többet ér :)


Egyébként Jófogáson 100-as, alapból tengerimalacnak vagy nyuszinak való ketrecek már olyan 3-4000 forinttól vannak, onnan is vehetsz, csak át kell rácsozni :)

2018. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Egyik ketrec sem jó. Az 1. túl magas. A hörcsögnek nem magasság kell, hanem nagy vízszintes terület. Nem érzékeli a magasságot, könnyen leesik, és el is törheti valamijét. A 2. ketrecet rémálom lesz takarítani, és ha a höri nem lesz kézhez szoktatva, abba a részbe fog menni, ahonnan nem tudjatok majd kivenni, képtelenség lesz megszelídíteni. Ahogy mas is írta, olvasd el a horcsoginfo oldalt, ott minden részletesen le van írva. Az az egyetlen normális magyar nyelvű höris weboldal. Én is inkább a terráriumot javaslom, abba sokkal több almot lehet tenni, és kevésbé balesetveszélyes. Facebookon csatlakozz be a Hörcsög imádók csoportba, ott is sok segítséget fogsz kapni.
2018. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszotokat. Az oldalt elkezdtem olvasni, de majd ha otthon leszek jobban elolvasom.És lenne egy olyan kérdésem ha veszek terráriumot akkor hol tudok bele venni berendezéseket?
2018. júl. 21. 12:36
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
A petnet.hu és a zooplus.hu oldalak a legjobbak. De van néhány kereskedés is, ahol lehet Trixie natural living fa cuccokat kapni. A weboldalon egyébként minden felszereléshez vannak linkek, hogy melyek az országban kapható nekik való felszerelések, és honnan lehet beszerezni őket.
2018. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Én a rodipet.de német oldalról rendelek
2018. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

A Trixie holmikkal csak óvatosan, sajnos pocsék a kidolgozásuk (rések, amibe beleszorulhat a höri lába, kiálló szögek) és a bejárati méretek túl kicsik (4,5 cm átmérő kellene a történtek). Nekem az egyik hörcsögöm sajnos egy ilyen márkájú emeletes ház miatt pusztult el. Azóta inkább kókuszhéjat használunk, reszeltem a fél kókuszokba megfelelő méretű lyukat.

A létrájuk fokai között pedig lábgyilkos méretű lyukak vannak, ha ilyet veszel, akkor szárított magával gondosan ki kell tömni a réseket.

A német hörcsög klubnak van valahol egy teszt videója, lesújtó véleménnyel vannak erről a márkáról. Sajnos itthon ez a legjobb, ami kapható.

Ha van kézügyességed, érdemesebb magadnak készíteni a berendezés többségét, figyelve a felhasznált anyagokra.

2018. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
*mohával
2018. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!