Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény tartáshoz mennyi...

Vadászgörény tartáshoz mennyi pénzt spóroljak össze?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeretnék egy vadászgörényt de nem tudom kezdésnek mennyi pénzt spóroljak össze!Elkezdtem számolgatni és nagyon horror ár jött ki...amiket mindenképpen szeretnék előtte megvenni:alomtálca,alom,ketrec (külföldön 16k),Görény :D,görény táp.Játékokat és alvó cuccokat én szívesen készítek neki!Esetleg tapasztalatok, hogy ti a kezdetekben mennyit költöttetek egy ilyen jószágra :)

2018. júl. 25. 15:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Nekem most lett, egy, igaz mentett de kölyök. Nálunk adott volt egy nagy szabadtéri nyúlkifutó ketrec amit átalakítottunk görény biztosra, így arra nem kellett nagyon költeni. Alomtálca 1000 körül volt, alom szintén. Én igyekszek hússal etetni, például csirke combnak 500 körül van kilója, de sajnos színhústól nagyon lágy még a széklete, kölyökmacska tápot adok neki, annak több mint 1000 kilója, emellett veszek alutasakosat amiből csak egy kis kanállal kap a tápra, hogy ízesítse. Olyan felakaszthatós göri ágyat én is szeretnék, annak is 1000-2000 darabja, de én úgy döntöttem varrok egyet neki, vagy felakasztok egy régi pólót amiben kedvére bujkálhat. Játékokkal ugyanígy vagyok. Hordozó mindenképp kell neki, (nekünk már az is volt), az is 5-6ezer környékén. van.


De mindenesetre csak a kezdeti felszerelésekre (ha beleszámítod a ketrec megvételét) legalább 30-40ezret kell gyűjteni, és ebben nincs benne a göri ára. Nem tudom mennyi lehet tenyésztőtől, mert mint mondtam az enyém sajnos nem onnan van, így erről náluk kell érdeklődj.

2018. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
37%

Általános tanácsok: mindenképp lányt vegyél mert a fiú nagyon büdös és miután ivarérett lesz mindent összejelölget a váladékával. Ha ivartalaníttatod azután nem jelölget de akkor is megmarad az alap pézsmás szaga.

A nőstényt is muszáj ivartalanítani lehetőleg még az első tüzelés előtt különben bele is halhat.

Azt is érdemes tudni hogy a vadászgörénynek egyszerűen nincs kemény széklete és nagyon nehéz alomra szoktatni. Ilyen szempontból még egy macskával is jobban járnál főleg ha lakásban tartanád.

2018. júl. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
37%
Ja igen, és ha sikerül is alomra szoktatni még a vizelete is olyan szagú hogy ha egyből nem cseréled ki akkor az egész szobát beteríti és mindent átjár.
2018. júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
37%
Ja és arról még nem is beszéltem mikor befingik, olyan mint egy időzített bomba :D de azért is érdemesebb nőstényt venni mert annak nincs bűzmirigye.
2018. júl. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

65%-os most már akkora hülyeségeket írsz hogy nem bírom szó nélkül hagyni. A nősténynek is van bűzmirigye. Amikor azt elengedi az nem egyenlő egy mezei szellentéssel, amiből amúgy egy kutya vagy macska is orbitális büdöset tud. A bűzmirigy elengedése félelmi helyzetben van és minden görény csinálja, hím, nőstény, ivaros, ivartalan.


A másik hülyeség, hogy az ivartalanított hím ugyanolyan büdös meg jelölget. Ez se igaz, egy ivartalan hím nem bűzösebb a nősténynél, és nem jelöl. Fél évesen célszerű elvégezni a beavatkozást.

2018. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Sokat segítettetek! :3

Még jóval odébb van nekem ez görény projekt de azért nem árt felkészülni! :) Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

2018. júl. 26. 14:30
 7/32 A kérdező kommentje:
#4-es A finggal nem lesz baj, az udvaron kettő kutyánk van 1 Bull Terrier aki szintén időzített bomba...rendesen az egész család elpirul mellette :D
2018. júl. 26. 14:32
 8/32 A kérdező kommentje:
#1 akkor nagyon nem nyúltam mellé, oltással, mindennel 51.000 jött ki :) és tenyésztőtől kell majd venni?Ott legalább egy 10-essel drágább hanem 20-szal...de ők mondjuk oltott görcik...Mert itt a közelben lenne majd egy tenyésztő, csak azt nem tudom, hogy van egy görényes csoport ahol 15.000 egy görény...nem rossz körülmények között születtek...vagy egyéb miatt érdemes tenyésztőtől venni?Esetleg ebben tudtok segíteni?
2018. júl. 26. 14:38
 9/32 A kérdező kommentje:
Mármint gondolom az oltás az "macska árban" megy...ha igen akkor ugye 8-hósan 1 kombi 10 hósan is egy kombi és 12 hónapos korában egy veszettségi...szóval ez össz 14.200...de akkor kezdésnek elég a kombi árát beszámítani (már ha 8 hósat kapunk) szóval az 5.000...tehát akkor nem 51.000 csak 41.800...
2018. júl. 26. 14:44
 10/32 anonim ***** válasza:
23%

5 - lehet hogy rosszul tudtam a bűzmirigyes részt de nekünk a nőstény sosem engedte ki.

Igen pont azt írtam hogy a hím nem jelölget ivartalanítás után de a szőre utána is nagyon büdös, azt tapasztalatból tudom.

Kérdező, a görényfing nem olyan mint ami a kutyáknál van mivel a bűzmirigyét veti be olyankor, és azt nem lehet eltávolíttatni tehát nincs megoldás a problémára.

2018. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!