Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tartásával kapcsolat...

Törpenyúl tartásával kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Törpenyulat tervezek tartani háziálltként. Valaki le tudná írni nekem a legfontosabb infókat a tartásáról, mit hogyan mennyi időként kell csinálni, mire kell figyelni, stb., esetleg tippeket a gondozásához?

2018. júl. 25. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon sok dolgot kell tudnod. A legjobb oldal: [link]
2018. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Myra Gergely ***** válasza:
9%
A nyúltartás nem olyan bonyolult,nekem egy állítólag törpenyuszim van (valóságban nem az :D), minden egy viszonylag kicsi ketrece van 60x40 kb, de állandó kijárása van. Ha van lehetőséged szerez be egy nagy ketrecet, és egy bele egy búvóhelyet. Ilyet kisállatboltban tudst venni. Az én nyuszim reggel egy marék tápot, este répát, karalábét, vagy valami zöldséget, víz és széna mindig van előtte. A tiltott kajákról ezer lista van a neten, szóval azt most nem írom le.:) Én szoktam neki gyűjteni kiseb faágakat néha, hogy tudja koptatni a fogát. Az almát pedig akkor cserélem, amikor már koszos, a vécéjét pedig ha már viszonylag sokat használta, vagy bele pisilt. Nekem hosszú szőrű nyuszim van, azt tanácsolom, ha tudsz ne ilyet vegyél, mert bár imádom, és nagyon puhus, tiszta szőr az egész lakás, és naponta fésülnk kell. Most nagyából ennyi jutott eszembe, van valami kérdésed kérdett nyugodtan. :)
2018. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nekem rövidszőrű nyuszim van és igy is mindenhol szőr van. Lényegtelen a szőr hosszúsága.

Nagyon fontos hogy ne állatkereskedésből vegyél nyuszit mert szinte mindegyik vagy beteg vagy valamilyen betegséget hordoz. Pl.: fogprobléma a leggyakoribb.

Keress egy jó tenyésztőt és csakis onnan.

2018. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat :)
2018. júl. 26. 23:11
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Sokan nem is gondolnák mennyire értelmes állatok a nyuszik:)

Nekem volt több is,lakásba tartottuk az elsőt,a ketrecéből szabadon kijárhatott a házban,teljesen szobatiszta volt,a nevére is hallgatott.A mozgásigényük hatalmas,kit ketrecben kínzás nekik,nagyon sokat szaladgálnak.Sajnos anyukám allergiás lett a szőrére,így kinti nagy ketrecbe került(kifutóval),és kapott társat is maga mellé,nagyon szerették a füvet,szőlő levelet enni,naponta szedtünk nekik a táp mellé csak fontos hogy nem vizesen mert attól felpuffadnak.Illetve a széna is nagyon fontos.Imádják a kukoricát,répát,a foguk koptatása miatt gyakran fadarabot is rágcsáltak. Mi elvittük szúnyog elleni oltásra is őket,idén főleg rengeteg van és nekik nagyon veszélyes.sok törődést igényel és takarítást de minden percet megér. Az enyémek sajnos már nem élnek,öregség miatt,de majd újra szeretnék tartani:(

remélem tudtam segíteni

17/l

2018. júl. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Torpenyul.hu (nem aktív már annyira, de sokat lehet tanulni)

Facebookon: nyulak kedvelői ide csoport

Minden hasznos és fontos információt megtalálsz.

2018. aug. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!