Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Odajött hozzám egy sündisznó,...

Odajött hozzám egy sündisznó, miért?

Figyelt kérdés

Szóval alig 10 perce történt, hogy a kertes házunk kapuja előtt álltam, épp cigiztem és tanakodtam, majd a semmiből hirtelen az utca közepén megláttam hogy egy sündisznó oson el, ami tőlem kb 10 méterre lehetett. Szóltam neki meg zajongtam, ezért hátranézett és nem hogy eliszkolt volna, hanem 2-3 perc után közeledett felém óriásikat szaglászva, egyre közelebb és közelebb majd végül azt vettem észre hogy már teljesen a lábam előtt van és összekuporodott. Mit szeretett volna? Ételt? Őszintén nem tudom, mert találna magának ha akarna és ha jól láttam pont ahol eliszkolt 1 fél kifli volt az úton talán (XD)

Nem mertem megsimogatni, félek nem e férges vagy bármi amit elkaphatnak, illetve hogy nem ijed el és fújtatva szeretne elüldözni. De akkor miért jött oda? Már biztos nincs ott. Ha valaki ért hozzá azt megköszönném ha leírná, nagyon kíváncsi lettem!



2018. júl. 30. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
az állatok közt is van kevésbé félős kíváncsibb. anno voltunk egy helyen ami tele volt nagy "gyíkokkal" és minden nap mikor elmentünk a korlát mellett ami alatt voltak, egy lépésre már iszkoltak elfele de egYszer volt egy amelyik ottmaradt és csak lesett nem zavartatta magát hogy közelebb mentünk. nem hiszem hogy akart volna bármit is csak érdekesnek talált. vagy kaját remélt, ez minden állatra ráhúzható kb mindig.
2018. júl. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy valakinél megszokta, hogy az ember eteti, vagy egész egyszerűen amúgy is az a napi útvonala, amibe beleálltál. Egyébként ilyen helyekre szeretnek piszkítani: kapu, terasz, díszburkolat kellős közepe. Rettentően antiszoc állatok, egyszerűen levegőnek kezelnek mindent és mindenkit. (Kutyát, macskát, embert...) Ne éld bele magad, hogy te szereplő vagy a történetben. Múltkor olyat láttam, hogy az egyik sün észreveszi a másikat, nekirohan, és felborítja. Aztán tolja elfelé. Gondolom átcsúszott szomszéd sün a territóriumhatáron, azt kiigazításra volt szükség. Nyugodtan fogd meg, a képét úgysem engedi, a tüskés hátától meg nem kapsz el semmit. (Persze az ember kezet mos utána, ahogy egy kutya/macska simogatása után is.) Ha odébb akarod pakolászni, fogdosni, érdemes egy vastag munkáskesztyűt felvenni. Hagyja, hogy az ember megfogja, de persze vágyni nem vágyik az ember társaságára, annak örül, ha inkább békén hagyod, és mehet a dolgára... Állítólag rovarevők, gyakorlatban meg a macskatálakban szeretnek benne lenni.
2018. júl. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mint írtam, azt találtam furcsának hogy pont az ellenkező irányba indult, mint ahol én álltam aztán zörögtem és úgy figyelt fel rám, majd tényleg leheletnyi távolság sem volt úgy odajött. Esetleg étel szagot is érezhetett volna rajtam? Ha nagyon antiszocok akkor nem kezdem el gondolni hogy mert jó ember lehetek és megérezte..:D
2018. júl. 30. 07:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért 1% esélye van a veszettségre is! Akkor viselkednek természetellenesen.
2018. júl. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Páromhoz többször is odament ugyanaz a fiatal kis süni, konkrétan elaludt a kezében, még fiatal, most kezd el felfedezni és gondolom nem volt eddig rossz tapasztalata emberrel. Bár egyébként a sün nem egy túl ilyedős állat tekintve hogy nem sok minden eszi meg.
2018. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!