Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Péntekig kibírja a patkányom...

Péntekig kibírja a patkányom egyedül, anélkül, hogy depresszívvé válna? Hogy lehet 2 ivaros fiút összeszoktatni?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy csak pénteken kap társat a patkányom, az első kérdés erre vonatkozik.A másodiknál meg tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás(néhány esetben igen, néha nem), de ivartalaníttatni sajnos nem tudom, ebből kifolyólag nem szívesen vennék lányt mellé.(Az ivartalanítás nem az én hibámból nem megoldható, hanem a lakhelyem miatt, és még pár okból kifolyólag).Tudom, hogy az ivartalanított fiú+lány páros a legjobb, de azért adnátok tippeket 2 ivaros fiú összeszoktatásához?

2018. júl. 30. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
www.patkanyvarazs.com :) Kibírja társ nélkül péntekig, viszont még két hétig karanténban kellene tartani az új jövevényt, h tuti egészséges e, külön ketrec, szoba stb, de az fenti oldalon minent megtalálsz és a facebookon is van csoportjuk
2018. júl. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönööm, ha majd össze akarom ereszteni őket, azt hogy oldjam meg, ha a másik még mindig elég visszahúzodó velem szemben?Párszor megnyalogatta az ujjam, meg tudom etetni kézből, de például ha hozzáakarok érni azt már nagyon nem bírja?Bocsánat, hogy tudatlan vagyok, de a karantén fogalma pontosabban mit is takar?Csak külön ketrec?Vagy tegyem a két ketrecet külön?És ha mondjuk most veszem a nagyobb ketrecet(amit az új pati fog használni) akkor utána azt használhatják közösbe?Csak mert úgy tudom, nem szeretik, ha egymás területére mennek, és kissé aggódom :/
2018. júl. 30. 21:48
 3/5 anonim ***** válasza:

A karantént minél távolabb, lehetőleg külön szobában kell ,a lényege hogy a patkányok tünetrejtő állatok és érzékeny az immunrendszerük így 2 hét alatt sok féle betegség kijöhet rajtuk ami fertőző lenne a társukra.

Ha letelt a 2 hét told össze a két ketrecet, először semleges terepen találkozzanak, akár meg is cserélheted a lakóhelyüket hogy egymás szagát megszokják, majd ha már jól megvannak semleges részen a nagyobb (végleges) ketrecet takarítsd ki hogy lehetőleg szagtalan legyen és úgy engedd őket bent össze különben az egyik védeni fogja a területét.

2018. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A félős patkánnyal foglalkozz sokat, nekem is van olyan patkányom aki félénk és nem szeret kézben, de mivel a másik 4 csak úgy tolong hozzám ha kinyitom aketrecet így ő is hozzájuk csapódik.
2018. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippeket, sokat segítettél! :)
2018. júl. 30. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!