Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyulam miért nem pisil?

A törpenyulam miért nem pisil?

Figyelt kérdés
Ma nagyon melege volt szegénynek. Délelőtt volt pisi a wc-jében, de azóta nem. Mire hazaértem az itatójából is elfogyott annyi víz, ami minden nap szokott. Még délután ivott is elég sokat. Utána mindig kínáltam neki az itatóból a vizet és nem fogadta el. Később már pár kortyot ivott is. Viszont még nem pisilt. Az étvágya nagyon jó, sokat szénázott is, a kedve sem tűnt rossznak, azon kívül hogy melege van. Ma zöldséget, gyümölcsöt nem kapott. Nem is gubbasztott és még a hátsó lábát is kinyújtotta délután is és kora este is. Most nem kinyújtózva fekszik az ablak alatt, de ez lehet attól van, hogy jobban jár a levegő. Lehet valami baja?

#törpenyúl #törpenyúl betegség
2018. aug. 1. 22:45
 1/2 A kérdező kommentje:
Most pisilt szerencsére elég sokat. Mondjuk ő mindig inkább este és éjszaka pisil sokat, napközben keveset. De ha én nem rakom az orra elé a wc-jét, nem ment volna be, pedig ezek szerint kellett neki és még bogyózott is. Akkor ezek szerint tényleg csak a meleg miatt volt.
2018. aug. 1. 23:00
 2/2 anonim ***** válasza:

Melege van. A nyulak nehezen viselik a meleget. Sokkal nehezebben,mint a hideget. Nálam kint vannak a nyulak szabadon a kertben. Egész nap az árnyékban egy ásott gödörben pihegnek, de a telet akármilyen fagy van vagy hó vagy mínusz fokok, akkor is ugrándozva töltik ágakat rágcsálva.

Nyilván meleg van így több is a vízigénye, többet hasznosít a szervezete , de ez velünk emberekkel is így van. Szerintem amég étvágya van nagy baj nincs. Az enyéim fogalmam sincs mennyit isznak, de szerintem ne figyelgesd ennyire. Éppen ezért állat, tudja mire van szüksége és mikor. :)

2018. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!