Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszik és nem iszik...

Miért nem eszik és nem iszik a hörcsögöm? Hőguta miatt lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk egy hörcsögöt, hazafele nagy valószínűséggel hőgutát kapott, azt hittük túl sem fogja élni szegénykém. Hűtöttük sokat és jobban lett, 1 óra múlva már mászkált meg minden, körbe szaglászta az új helyét és sokat aludt. Viszont amióta itthon van (tegnap délután 3 óta) nem evett szinte semmit és nem is ivott (bár víz nem volt előtte a boltban sem) adtam neki dinnyét abból rágcsált egy keveset, de tényleg nagyon keveset még tegnap, ma pedig paprikát kapott, abból szintén kb 2 hörcsifalatot evett. van előtte minden. Magok, zöldségek. Magokhoz hozzá sem nyúlt.

Lehet ez még a hőguta miatt vagy valami más?

Nagyon sokat alszik. Tisztában vagyok vele, hogy éjszakai állat, de sok hörcsögöm volt már és azért mocorogtak nappal is egy kicsit, legalább enni felkeltek.

Mit tehetnék vele? Nagyon félek, hogy komolyabb baja van :(


2018. aug. 3. 17:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Most vettem észre, hogy le van bénulva mindkét hátulja :(

mi lehet ez?

Milyen állatorvost lehet hörcsöggel felkeresni?

2018. aug. 3. 18:16
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hol laktok? Mindenképpen exzos állatorvos kellene. Ha budapestiek vagytok, akkor Focus-vet például
2018. aug. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 tItKoSSSSS válasza:
52%

Szia!


szerencsére nincsen nagy baja, ha a leírtakat nézem, megnyugodhatsz :)


Nyílván valóan ha -tényleg- hőgutát kapott, nem elég egy éjszaka egy kis állatnak. Hörimmel is volt már ilyen, kivettem, tettem egy kis tákba vizet, ami olyam közepes hőmérsékletű volt- mint pl. amiben te fürödnél- ne tegyél bele sokat! Helyezd bele a hörid, kicsit hagyd úszkálni, aztán tedd be a helyére. A dinnye maradjon. Legyen sok alom bent a helyén, mert kicsit melegednie kell. Ha nincs komolyabb baja, ennyi elég lesz.

2018. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Baja alattlakom, a világ végén :( Legközelebb 80 kilóméterre van hozzánk ilyen orvos. Amit nem biztos, hogy túl él, mert 50 fok van és péntek este már nem is tudom elvinni :'((
2018. aug. 3. 18:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már beteg volt, mikor elhoztad.
2018. aug. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ott látszólag nem volt neki semmi baja. Nagyon picike dobozba kaptam, szerencsétlen alig fért el benne és kínlódott, nagyon ki akart jönni, kaparta, harapta egész úton. Esetleg ez nem játszhat rá a bénulásra?
2018. aug. 3. 18:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
tegyél hideg vizes törülközőt az akvárium tetejére, vagy ha van jégakkutok zokniba csomagolva azt is beteheted hozzá. Itatni meg próbáld meg fecskendővel vagy adj neki nagy víztartalmú gyümölcsöket
2018. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%
Pfffff... nem tudom. De szerintem nem él már sokáig.
2018. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Őket találtam neked a közelben:


Dr. Molnár Eszter

Kék Kereszt Állatorvosi Rendelő

7623, Pécs,Megyeri út 27.

+36 72 515 244

[link]


dr. Ignits Éva, dr. Horváth Éva

Kuckó Állategészségügyi Központ

7633, Pécs, Endresz Gy. u. 19.

+36 72 260 260

[link]


MINÉL ELŐBB VIDD EL ORVOSHOZ!

2018. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Legközelebb semmiképp se vásárolj állatot kereskedésben. Főleg ne ilyen melegben. :(
2018. aug. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!