Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két nőstény tengerimalacom...

Két nőstény tengerimalacom naponta verekszik ez normális?

Figyelt kérdés
A két nőstény tengerimalacom, kb 7 hónaposak naponta verekszenek, most is kivettem őket a helyükről s le spriccelték egymást vizelettel, csattogtatják a fogaikat, harapdálják egymást stb...most vissza raktam őket és nyugi van, de a helyükön is szoktak veszekedni ez mitől van?

2018. aug. 11. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Egynemű malacok csak akkor jönnek ki egymással, ha testvérek és/vagy és együtt nőttek fel. Ha utólag rakod be egyiket a másikhoz, akkor harcolni fognak sajnos.
2018. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is két lány malacom van, de sohasem verekszenek! A legtöbb, hogy berregnek egymásra. Igaz, az egyik 10 hónappal idősebb, mint a másik. Lehet, hogy az a viselkedésük oka, hogy egykorúak, így mindketten dominánsak akarnak lenni.
2018. aug. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Együtt hoztam el a kisállat kereskedésből őket, Ott is együtt voltak, együtt nőttek fel szóval nem értem...
2018. aug. 11. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
attól még hogy a kisállatkereskedésből hoztad el őket nem biztos hogy együtt nőttek fel. Simán eladják őket testvéreknek mikor lehet hogy nem is azok és ott se szerették egymást.
2018. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a két kis Tengerimalacomat két nap eltérlssel hoztam ki a kisállatkereskedéstől, nagyon jól megvoltak, pedig nem is hasonlítottak egymásra, sajnos elhunyt az egyik és szomorú volt a társa, hoztam mellé másikat, ők kerek 1 évig voltak meg békéba, az idősebb volt a góré, 1 év mulva puccs volt, aggresziv hatalomátvétel, a pici megtámadta a nagyot majd közbeléptem, engem is megtámadott a malaccsaj , külön lettek téve, de furcsa mód a ha meglátta a pici a nagyot idegállapotba vót, bézbóz ütő a közelbe nem volt szerencsére. És sajna meghalt a nagy most meg a kis aggressziv malac egyedül van. Nem lehet neki társa.


Lány malacokkal van szóval tapasztalatom, ha nem jönnek ki, külön a helyük, nincs mit tenni.

2018. aug. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat
2018. aug. 12. 08:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj nem tudják eldönteni ki a főnök. A malacoknál megvan a rangsor, nálunk pl 5 csaj és egy ivartalan hím is megvan bunyó nélkül mert nem egyforma súlycsoport egyik sem így könnyen lejátszák, pl a legutóbbi még kölyök, fele akkora mint az eddigi legkisebb nőstény így két kergetéssel meg is volt hol a helye, utána béke van, persze ha felnő lehet végigpüföli az egész bandát első nősténynek mint a legutóbbi de az is max pár nap alatt lezajlik.

Az a baj a tieid kb egyenlő felek így ha az egyik el is veri a másikat a másik úgy látja akkor is van esélye.

2018. aug. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!