Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik lehetnek a hörcsögön apró...

Mik lehetnek a hörcsögön apró piros bogarak?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem észre, hogy a hörcsögömön apró piros bogarak vannak. Ezek összenyomhatóak, és víz hatására ahogy észrevettem meghalnak.

A hörcsög igen-igen viszket tőle, kisebb sebet találtam is rajta.

Ma cseréltem az almát és kitisztítottam.

Ezt az almot már jó ideje használom, eddig semmi probléma nem volt vele, nem hiszem, hogy arról jönnének.

A másik hörcsögöm is ugyanazt kapja, ugyanabban a környezetben van (nincsenek egyberakva) és rajta nem észleltem, ráadásul vakarózni se vakarózik.


Neten is már próbáltam rákeresni, de semmi eredményre nem jutottam. s ami fontosabb, hogy tudom megszabadítani tőle a hörcsögömet?



#hörcsög #viszketés #pirosbogarak
2018. aug. 13. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
2018. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Vidd el egzotikus kisállatokhoz értő dokihoz. Ha elmondod, melyik megyében laksz, tudok közeli, megbízható orvost ajánlani.


Nagyon alaposan olvasd át ezt az oldalt: [link]

2018. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az oldalakat átolvasom.

Baranya megyében lakom.

2018. aug. 13. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Pécsen van jó doki, a 2.valaszoló által linkelt oldalon ott van az elérhetősége.
2018. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Mindenképpen vidd egzotikus állatokhoz értő dokihoz. A fa felszereléseit tedd be fagyasztóba minimum 3 napra, a műanyag cuccait pedig ecetes vízzel fertőtlenítsd ki. A másik höri a lehető legmesszebb legyen tőle, nehogy átterjedjen rá is. Ha teheted, papíralom legyen rajta a kezelés végéig.
2018. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

dr. Molnár Eszter

Kék Kereszt Állatorvosi Rendelő

Pécs

[link]

06 72 515 244


dr. Ignits Éva, dr. Horváth Éva

Kuckó Állategészségügyi Központ

Pécs

[link]

06 72 260 260

2018. aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!