Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi miért rázza a...

Törpenyuszi miért rázza a ketrecet?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy azért, mert unatkozik vagy mert kicsi a ketrec. A ketrec nem kicsi, két személyes, nagy, búvóhelyes.

Vettünk neki társat, most szinkronban rázzák a ketrecet, általában éjszaka, nem lehet tőlük aludni.

Naponta több órát ki vannak engedve, futkosnak, sétáltatva is vannak.

Miért rázzák a ketrecet, mint egy őrült?



2018. aug. 13. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor rázzák ha kiakarnak jönni mindig 18:00 körül engedem ki őket és általába akkor rázzák

Régebben éjszaka is rázták most meg örülten szaladgálnak benne(mert játszanak a kutyával)

2018. aug. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megszokásból, illetve ha akarnak valamit.


Az enyém napközben nem rázza a ketrecet, bár ez lehet azért is, mert amikor itthon vagyok nonstop ki van engedve. Éjszakára eleinte be volt zárva a ketrecbe, csak ilyenkor állt neki rácsot rázni. Elkezdtem büntetésből bezárni a hordozójába, és hátravinni éjszakára a leghátsó szobába (mivel engem nagyon zavarnak a hangok éjszaka, még a kutyát is leállítom, ha elkezdi nyalni magát). Kissé a visszájára fordult a bünti dolog, annyira hozzászokott a nyuszi, hogy a kis odújában, egy csendes, nyugis szobában alszik, hogy ma már azért rázza este a rácsot, hogy vigyem hátra aludni :D

2018. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Albérletben élünk, itt nem tudjuk elzárni őket sehova, mert mindenhonnan hallatszik. Minden nap 4-4:30-kor indul a rázás... Felügyelet nélkül nem lehet kiengedni őket, mert az egyik minden útjába kerülő dolgot megrág.
2018. aug. 14. 06:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Az etetés mikor zajlik? Minden nap ugyanabban az órában? Ez nagyon fontos, hogy megszokják. Nekem akkor szokták rázni, amikor éhesek. Eleinte el is basztam azzal, hogy kaptak nasit, csak hogy csendben legyenek. Nagy hiba volt, mert követelték a következőt... Kipróbáltam minden netes praktikát (citrommal, ecettel kentem be a ketrecet, hasztalan volt), egyik sem használt. Úgy szoktattam le őket a ketrecrágásról, hogy hiszti közben egyáltalán nem figyeltem rájuk. Mintha meg sem hallottam volna a ketrecrágást. Idővel rájöttek, hogy felesleges a hiszti, nincs potyafalat. Eleinte baromi idegesítő volt, de ki lehet bírni :)

Megkérdezhetem, hogy mekkora ketrecük van? Széna mindig van előttük? Az enyém csak addig rágott meg minden útjába kerülő tárgyat (kábel fétise volt XD), amíg rendesen rá nem szokott a szénára (a ketrecben 3 helyen is találkozott vele: szénatartóban, fentről lógattam le egy wc papír gurigát szénával megtömve és tettem egy sarokba is vastagon a földre). Azóta inkább csak ezzel koptatja a fogát (hála az égnek!).

Sok sikert!

2018. aug. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van előttük állandóan széna, kaját is direkt rakunk be este, úgyhogy éhesek nem lehetnek. A ketrecet majd lemérem, de nem kicsi, úgyhogy nem is az a probléma, hogy nem férnének el, meg eleinte mikor egyedül volt, akkor is rázta.
2018. aug. 14. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
mert elektromossággal fel van töltődve
2018. aug. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!