Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek hogy a szüleim...

Mit tegyek hogy a szüleim megengedjék, hogy törpenyulat tartsak?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, nem ő lenne az első háziállatom, (jelenleg van 1 hörim, 2 teknősöm +díszbaromfik)

Egy mini kosorrút szeretnék, már a tenyésztőt is kinéztem. a tartásáról is informálódtam (wonderbunny), tudom miket kéne beszereznem. Mindent én fizetnék, saját pénzemből, egyedül gondoskodnék róla. A szüleim viszont hallani sem akarnak a "dologról" :( azt mondják hogy "elég ennyi dög", pedig szeretetből sosem elég! Helyünk lenne, (100*50-es ketreccel számolva), a nappaliban vagy az én szobámban lenne, az ágyamtól 4-5 méterre. Ivartalaníttatnám is, persze saját zsebből. Igyekszem segíteni a házimunkában, bár tény hogy nem vagyok túl aktív, de amit mondanak azt megcsinálom. Ezen javítani fogok. Most kezdem majd a középsulit, szerintük időm se lenne rá. Tavaly is megoldottam ezt a problémát, a felvételi és az angol középfokú nyelvvizsga mellett is tudtam időt szakítani az állataimra. Tudom, az állattartás lemondásokkal jár, de már megszoktam. Kutyám, macskám nem lehet, tesóm nem szereti őket, a nyulat tolerálná.



2018. aug. 16. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Semmit. Fogadd el és foglalkozz a többi állattal
2018. aug. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha annyit se tudsz a nyulakról hogy minimum kettőt kel tartani, felejtős. Foglalkozz a többi állattal.
2018. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nos, azt elfelejtettem odaírni hogy: először tenyésztőtől vennék egy kicsit, ha már megtanultam a gyakorlati alapokat akkor örökbefogadnék neki egy társat a nyúlmentéstől. A "foglalkozz a többi állattal" kommentekre reagálva:velük IS foglalkozom, de ha van még erőm-energiám-időm más állat(okra) is akkor miért ne lehetne?
2018. aug. 16. 18:48
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nagyon édesek a kis nyuszik, valahogy próbáld meggyőzni a szüleidet, mondd az előnyeit,hogy mindent megtennél érte,és hogy ez a te boldogságod,és ha szeretnek,megértik.Bár úgyis azt mondják hogy majd a saját házadba. Igazából jogosan,mert te sem örülnél ha a házadba a gyereked behozna egy állatfarmot. DE! Valahogy csak megértik,és mondd nekik ha eddig ennyi állat lehetett, akkor ezután is lehessen,és érted őket, hogy te se szeretnél majd farmot a házadból a gyereked miatt,de neked ez az ami most nagyon fontos. Nem a pasik,a buli, a pia, a ribiskedés,hanem ez, az állatok iránti szeretet, és az állatokkal való kapcsolat, mert téged ez tesz boldoggá, ez kelt életre!
2018. aug. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hallottam, hogy valaki hazavitt egy siklót, és a szülei már nem tudtak vele mit csinálni, szóval idővel megszokták és meg is szerették.

Mondjuk ez a te esetedben nem biztos, hogy jó ötlet, de ha már más valasztasod nincs akkor hivatkozhatsz arra, hogy az a te szobád és nem fogod kiengedni, szóval látniuk sem kell.😀

2018. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Szia én néhány napja kaptam egy nyulat a wonderbunnytól.Nekem nagyon nem akartak nyuszit.Majd kinéztem a szerelmemet Félixet és mindig mondtam hogy még nem vitték el.mindennek utánanéztem és minden amit megtudtam elmondtam hogy tudják érdekel a dolog.Meg kicsit nyaggadtam is őket.Előbb szerintem néz utána a nyusziknak.Nem kis költség és a nyúl sokáig él.Szerintem attól félnek hogy ők nekik kell majd ellátni a nyuszit.Hajrá!
2018. aug. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A Wonderbunny n elég régiek az infók, nem nagyon frissítik. A mentett társ ötlete tetszik, de mi lenne, ha az első is onnan lenne? Ott vannak ivartalanítottak is, olcsóbban jön ki, mert a legutóbbi oltást és az ivartalanítást kell csak fizetni. Nem mellesleg nagyon kis hálás dögök:P én most épp itt ülök a ketrec mellett és összeszoktatok, az egyik nyuszim mentett. Nem agresszív (kivéve, ha kajáról van szó), egészséges (kopp-kopp), és kis hülye :)



Az én szüleim sem akarták megengedni, hogy állatom legyen, de mikor meglátták az első nyuszimat, belementek:) a másodikra simán rábólintottak. Nekem egy év elteltével jött a második, és az első így sokkal boldogabb. Még jó, hogy ez egyáltalán nem tartozik ide...:D

2018. aug. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem kell kettot tartani nekem egy nyulam van es nagyon boldog. Annyi hogy a nyulakal tenyleg sokat kell foglalkozni mert tarsas lenyek. Mar kiskoraban minel tobbet kell kezben tartani simogatni vagy kesobb nem hagya annyira. Ok nem olyanok mint a horcsogok hogy csak ott vannak nagy mozgas igonyuk van minel tobbszor ki kell engedni. A legjobb ha szerzel karamot is. Kerdesedre valaszolva segits meg tobbet otthon a hazmunkaban illetve torekedj arra hogy kitono legyel felevkor vagy ev vegen es kerd a bizonyitvanyodert. De az nem jo ha sokat nyagagod oket akkor azert nem fognak venni mert akaratos vagy. Sok sikert en imadom a nyulamat nem tudom mi lesz velem ha egyszer mar nem lesz!
2018. aug. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Persze, egy nyuszi is lehet boldog, de nem tudunk vele 0-24-ben foglalkozni (legalábbis én nem), és nem biztos, hogy kibírnám, hogy egész életemben csak egy nyuszival kommunikáljak... Ők is így lehetnek. Így van valaki, akivel aludhat, mosakodhat, ehet, rosszalkodhat, akivel szerethetik egymást, tudnak... Beszélgetni (?). Én sem láttam szomorúnak, de így sokkal boldogabbnak tűnik. És nem mellesleg imádom őket összebújva látni. És mikor ketten kunyiznak kaját... Mikor tisztogatják egymást. Mikor tisztán látszik, hogy kiterveltek valamit... Mikor versenyeznek. Mikor egyikük kiveszi a kezemből az almámat és megosztoznak rajta. És sokkal szívesebben szénáznak is. És egyszerűen csak imádom a két kis hülyémet
2018. szept. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Régi kérdés, azóta sok minden megváltozott :D

Már több mint 5 hete boldogítja az életemet az első törpenyulam: Szofi. A család aki eddig nagyon tiltakozott imádja, mindenki foglalkozik vele, szerelem lett a vége :) Imádom, életem legjobb döntése volt nem feladni. Megmutattam a tenyésztő képét a nyusziról akit visszamondott a gazdijelölt mert kislány, neki meg fiú kellett volna. És kész, ennyi, vége másnap lefoglalóztuk, két napra rá hazahoztuk. 😇😍

2018. okt. 14. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!