Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen tápot vegyek a nyulaimnak?

Milyen tápot vegyek a nyulaimnak?

Figyelt kérdés

Van 2 törpenyulam korábban vettem nekik a lidl-ben nyúltápot 3 zacskóval vettem és lassan el fog fogyni (a lidl-ben már nem kapható)

Vogel premium volt kék csomagolású

néztem az interneten hogy rendeljek de azokba mind van zab meg kukorica és úgy hallottam hogy atól elhiznak stb...


Milyet vegyek nekik,milyen márkát?

Ki mivel eteti a törpenyulait?


Szárazkenyér jó nekik fogkoptatásra?meddig száritsam?milyen mennyiségbe kapjanak?



2018. aug. 18. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
FSP Hexa 400w vagy Be quit tápok is ideálisak!
2018. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Remélem tudod, hogy a nyúl főtápláléka széna, a táp csak kiegészíti
2018. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Szia

Én a fressnapf-ban szoktam a törpenyuszimnak, tápot venni. Nem előre zacskózottat hanem, amit ott kell "kiszedni" valamilyen rágcsálóeledel a neve. Viszont ne egyik napról a másikra adj nekik az új eledelből, először keverd össze a régit és az újat, szoktasd át a nyuszikat az új tápra. Én az elhízást azzal előztem meg hogy nem kap olyan sok tápot, cserébe minden nap adok neki zöldséget/gyümölcsöt, d csak keveset, mert ahogy előttem is írták a széna a legfontosabb számára.

Én nem igazán adtam neki szárazkenyeret, mert sok benne a szénhidrát, ráadásul nem tudta rendesen koptatni a fogát, mert mindig elcsúszkált előle. Vettem helyette egy követ (szintén a fressnapf-ban) és már 3 éves azon koptatja a fogait.

Remélem tudtam segíteni

2018. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitséget!

Igen tudom hogy széna a fő tápláléka!

2018. aug. 18. 14:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszinak csakis a magas rosttartalmú tápok a jók. az egyik legjobb, itthon is kapható a Versele Laga cuni Adult, az én nyuszim csakis ezt kapja, hetente kétszer keverem kevés Trovet Rabbit gyógytáppal. Fontos hogy a táp pelletált legyen, ne legyenek benne magok.

Kenyeret nem szabad nekik adni, mindig legyen előttük friss széna, azzal tökéletesen koptatják a fogukat.


Gyere a Törpenyuszisok facebook csoportba, ott minden kérdésedre szakértő választ kaphatsz :-)

2018. aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak is :)

Azon a tápon én is gondolkoztam hogy rendelek vagy esetleg azt milyen boltba lehet kapni?

2018. aug. 18. 15:46
 7/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb állateledelesnél lehet kapni, de ha nem, akkor meghozatják neked. Én netről szoktam rendelni, egyszerre nagyobb mennyiséget (2 közepes zacskó) fél-háromnegyed évente. Egy zacskó így olyan 3800 körüli összegre jön ki.
2018. aug. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ötösre hallgass
2018. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Beléptem a facebook-os csoportba

Verse lagát veszek nekik

2018. aug. 22. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!