Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A görény tartás hány éves...

Venom22 kérdése:

A görény tartás hány éves kortól ajánlot?

Figyelt kérdés

2018. aug. 20. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
4
2018. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs konkrét kor, de én azt mondom mindenképp hogy inkább nem gyerekeknek való állat. Kicsi, és mint úgy könnyű kárt tenni benne, vagy rosszul megfogni amire ő pici odacsípéssel reagál, ami egy gyereknek fáj/félelmetes/ijesztő és járhat úgy a görény, mint nemrég az a szurikáta aki beleharapott a gyerek kezébe, az megijedve földhöz vágta és elpusztult.


Nekem van egy görényem, finoman a szájába veszi a kezed (még kölyök) amikor játszik, mint egy kiskutya. De hegyesek a fogai. Pont pár hete volt hogy egy 4 éves gyerek mindenáron fogdosni akarta, nem volt elég neki hogy megfogom és simogassa, odanyúlt hozzá, a görény nem bántotta csak játszva a szájába vette az ujját, ami a gyereknek már elég volt hozzá hogy elrántsa, fogja mintha levágták volna és sírjon. Nem hogy nem sértette fel, még nyoma se volt, de a gyerek megijedt.


Ezért úgy vagyok vele hogy azon kor felett legyen csak az embernek görénye, hogy tudja már kezelni. De számomra inkább fiatal felnőttkori kedvencnek számít, érteni kell hozzá.

2018. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kb. 8 éves kortól.
2018. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém harapós, csak engem fogad el, így tizenéves kor előtt semmiképp nem engedném a gyerekemnek a tartását. Egy kisgyerek szerintem nem tudja megfelelően kezelni ezeket a szituációkat.
2018. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!