Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire esélyes, hogy felkel...

Mennyire esélyes, hogy felkel a patkányom az altatásból?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy egy piros pöttyöt vettem neki észre az oldalán. Úgy voltam vele, hogy biztos megbökte valami és majd begyógyul neki. De mostanra elég nagy neki, folyamatosan nő. Egy nagyon kemény, piros dudor van az oldalán és látom, hogy fáj neki. Ezért elvittem állatorvoshoz és felírtak neki egy kenőcsöt, hogy kenegessem ezt a duzzanatot. Viszont ha nem múlik neki a kenőcstől, akkor vissza kell vinnem, elaltatják picit és ki kell neki vágni az egészet. Tudom, hogy a halál az élet velejárója, de még csak egy éves a kis patkányom és korai lenne elveszítenem őt. Attól félek, hogy egy ilyen pici állat nem bír egy altatást és műtétet. Lehetséges lenne, hogy már nem kel fel többet? Vagy ne aggódjak ez miatt? Nagyon féltem őt. Előre is köszönöm a válaszokat!

16/L



2018. aug. 22. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem bízd az állatorvosra, ő tudja mit bír ki az állat és mit nem.

Egyébként pedig ne legyél önző, ne csak azt nézd hogy neked mi a jó. Ha szenved az állat akkor neki nem jó ha kitolod a szenvedését. Adott esetben elengedni is tudni kell, bármilyen nehéz is.

Szóval szerintem ha a doki azt mondja hogy műtét, akkor fogadd ezt el.

2018. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok önző, elfogadtam, hogy ez a helyzet és kész. Hozzátettem, hogy nem akarom elengedni, de szerintem ez természetes. :) Nincs ezzel semmi baj. Nyilván, ha odakerül a sor, elengedem. De maga az orvos mondta, hogy nem olyan a helyzet, hogy örökre el kéne altatni. Csupán az érdekelt, hogy egy műtétből felkelhet-e a patkányka.
2018. aug. 22. 13:38
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ha azt nézném, egyedül nekem mi a jó, szerinted miért vittem el állatorvoshoz és mentem bele a műtétbe? :)
2018. aug. 22. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalacom 7 evesen mutottek. Tulelte szerencsere.
2018. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Mindenképpen egzotikus állatokhoz értő dokihoz vidd. Csak olyanhoz, akit a Patkányvarázs Facebook csoportban is ajánlanak!
2018. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Kihez viszed? Mivel altat? Csak gázzal szabad altatni!!!
2018. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tatabányán vittem el Csúz Andrea doktornőhöz. Utánaolvastam a rendelőjének és neki, nagyon tapasztalt, ügyes, odafigyel mindenre és teljesen megbízható. Óvatosan kezelte ma is a patkánykámat. Utánajártam a dolognak, nem viszem ám bárkihez a kisállatomat. :) Több ember véleményét is néztem a doktornőről. Gázzal altat majd, csak azért félek, mert nem tudom, hogy egy picike patkány felkel-e az altatásból, vagy lehet túl sok lesz neki...
2018. aug. 22. 20:38
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
2 év körül volt a dzsungáriai törpehörim, amikor daganata lett. Altatásban műtötte le róla egy egzós doki. Még kb 8-9 hónapot élt utána, tehát idősen halt már meg. Ő sokkal kisebb, mint egy patkány. Ne aggódj, semmi baj nem lesz.
2018. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtatást és a véleményeket! Ezek szerint tényleg minden rendben lesz. :)
2018. aug. 22. 22:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a műtét?
2018. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!