Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Emeletes házban lakunk és van...

Emeletes házban lakunk és van egy kisebb termetű kutyám de már régóta szeretnék egy nyulat, szerintetek kutya mellé vehetek nyulat?

Figyelt kérdés

2018. aug. 30. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Milyen fajta a kutyusod? Mert pl.a foxi nem igazán tűri őket(egyik ismerősömnek kinyiffantotta) Találkozott eddig kisállatokkal? Mennyi idős? Mert kölyökkorban könnyebb hozzászoktatni. A nyuszit ha kiszeretnéd engedni akkor mindenképp figyelned kell rá,hogy még véletlenül se játtszon vele durván a kutyi. Milyen a természete a kutyidnak? Ha nyugodt akkor talán szerencsésebb mert nem fogja annyira érdekelni. Ha viszont izgága akkor is hozzálehet szoktatni csak egy kicsit több idő kell hozzá☺ A kutyus nem érné el a ketrecet? Mert lehet ,hogy a nyuszinak ijesztő lenne.

Bocsi a sok kérdésért,de talán így könnyebb következtetni.😊

2018. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nyúl még kertben, ketrecben tartva is borzasztóan büdös, minden tele lesz bogyókkal és összepisil mindent. Nyulat lakásban be kellene pelenkázni, mert NEM szobatiszta. De azt úgyis leszedné.

Kutyák nagy része, hacsak nem kölyök, nem tűr meg más, nála kisebb állatot. Lakásban menekülni se tudna hová pl. egy tacsi elől, az megfojtja és megeszi.

Emeletes házban NE tarts nyulat.

2018. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Az én kutyám (spániel keverék) 7 éves korában ismerkedett meg a barátomék lakásban, leginkább szabadon tartott nyuszival. Az első perctől farokcsóválva fogadta, örült neki. Ehhez azért hozzátenném, hogy a nyuszi is a 8. évét taposta már, nem kölyök volt. A kölykök szerintem félősebbek, menekülnek, azt meg a kutya élvezi és kergeti.

Nem tudom milyen fajta kutyád van, foxi-tacskó-féle mellé én sem vennék, de ha nyugis természetű is a kutyád, mindenekelőtt a nyuszit kellene szocializálni, kézhez szoktatni. Nem lenne könnyű menet :/

2018. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1. valaszolonak: a kutyam fajtaja spaniel es 2 eves
2018. aug. 30. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
minek neked egy nyúl ? az nem olyan mint egy macska vagy kutya nem szereti nagyon ha fogdossák, amelyik szelídebb eltűri ugyan de érzékeny jószág .karmol is elég rendesen meg csúnyán harap ha pl nem a grabancánál emeled meg.szalma kell alá ,szénát meg szemest eszik ezeket hogy biztosítod egy emeletes házba felviszed a boglyát a tetőre . borzasztó büdöset pisil a trágyával mit csinálsz pl azt a kommunális hulladékba nem dobhatod.
2018. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

A kutyát nevelni és szocializálni kell ha eddig nem volt. Csak utána hozunk nyulat, de eleve kettőt, vagy úgy egyet hogy 2-3 hónap max és lesz mellette egy másik. Hisz társas állatok. Soha ne hagyd őket egyedül. Ennyi kb.


Jó olvasást, informálódást: [link]

2018. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Én annyit tennék hozzá a többiekhez, hogy a nyúl társas állat. Szóval minimum 2 kell belőle, ezt jó észben tartani.
2018. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!

Hogy tisztában legyél vele:

A törpenyúl egyáltalán nem büdös, szobatisztaságra tanítható, nem szemes takarmányt eszik, hanem pelletesítettet. Gyenge az emésztőrendszere, speciális táp kell neki. Társas lény, egyedül tilos tartani. A kutya a lehető legrosszabb, amit el tudok képzelni, a nyuszinak szörnyű élete lenne mellette.

Egy nyúlnak külön szoba kell, vagy a te szobád, vagy bármilyen csendes, fényes környezet. A takarítása sem megoldható emeletes házban, a ketrecet hetente ki kell fertőtleníteni, mosni, amit a nappaliban szerintem nem csinálnál szívesen. A jó nyuszi átlag 8.000Ft-nál kezdődik, ha kereskedéses, ne számíts sok boldogságra...

Arról meg nem is beszéltem, hogy milyen, ha nem törpét akarsz...

Egy szó, mint száz: NE VEGYÉL NYULAT ilyen körülmények közé!

2018. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló! Szerintem neked nincs nyulad. (Bocsi ha van)Mert csak gondolj bele ha téged nem takarítanának persze hogy büdös lennél...De ha viszont igen, semmi szaga nincs sőt, az enyémnek kellemes széna illata van. Nagyon nagy hülyeséget írtál, igenis lehet lakásban nyulat tartani! És mi az, hogy be kell pelenkázni? Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam! Ha van elég helye, van elég időd rá, lakásban is simán lehet.
2021. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!