Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Depressziós tengerimalac? Mi...

T.Kitti12 kérdése:

Depressziós tengerimalac? Mi miatt?

Figyelt kérdés
A tengerimalacom már 3. napja nem igazán mozdul, néha ha odamegyek akkor felnéz de egy helyben van mindig, alig eszik és az itatóból is feleannyi víz fogyott mint eddig. Nem egyedül van, van mellete egy másik is és ezért is aggaszt, mert feltűnően keveset esznek és isznak mindketten, viszont az egyik abszolút egy helyben van(nem halott) , a másik járkál. Olyan mintha csipás lenne a szeme és mindig úgy néz ki mintha álmos lenne. Kb egy idősek, két fiú, 1 hónapja vannak nálam és eddig nem is igazán viselte meg őket a kiköltözés a kereskedésből. Reggel és este kaptak eddig enni, egyszer rágcsáló magkeveréket, egyszer zöldséget és gyümölcsöt. Tegnap kevertem a vízbe először C vitamint nekik, azt hittem ezért nem fogyott belőle, de megkóstoltam és nem lehet rajta érezni (2dl víz+egy késhegynyi aszkorbin sav). Ránézésre egyelőre nem fogyott. Valakinek volt már hasonló, vagy menjünk orvoshoz?

2018. aug. 30. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szénát kapnak rendszeresen?
2018. aug. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem depressziós, hanem beteg. Igen, holnap kezdjetek az állatorvosnál!
2018. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kapnak szénát, kifejezetten mondták a kereskedésben, hogy nem kell a szénatartó, mert nem kell nekik adni, gondolom ezek szerint eddig sem kaptak.
2018. aug. 31. 08:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nagy hülyeség! Nagyon fontos a széna az emésztés és a fogkoptatás miatt!
2018. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, vettem nekik.
2018. aug. 31. 10:03
 6/7 anonim válasza:
A széna a fő táplálékuk! Kereskedésben semmit sem tudnak róluk.
2018. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szénát nem adtál nekik, és csak reggel meg este kaptak enni. Ez azt jelenti, hogy napközben végig éheztek. Szénának MINDIG kell lenni előttük, hogy korlátlanul tudják enni.
2018. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!