Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek mit kéne tennem?

Szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Április óta van egy holland törpenyuszim. Eleinte kis félős volt, nem nagyon hagyta magát, gondoltam ez majd idővel változik. Pár nap múlva felengedett, viszont azóta ha benyúlok a ketrecébe, adni szeretnék a táljába enni vagy valamit egyből morog, neki rohan a kezemnek, 'boxolna'. Úgy voltam vele hogy majd amikor már jobban bízik bennem akkor leáll ezekkel de sajnos nem. Voltam annál akitől vettük, ő azt mondta hogy próbáljam meg jutalom falattal megszerettetni magamat vele. Ez ott hibádzik hogy nem eszik a kezemből. Gondoltam ivartalanításra is, neten azt olvastam utána lenyugszik, de az ex gazdája azt mondta hogy az nem segít. Ha a kezemben van úgy minden rendben van vele, mindent enged, most is a körmeit úgy vágtam le hogy a hátán feküdt végig, nem volt semmi hisztije. Viszont a ketrecben vagy ha ki van engedve, úgy bolod. Ha szabadon van azt sem engedni hogy megsimogassam, vagy megfogjam. Este úgy zárom be a helyére, hogy mindig akkor kaja a vacsit, és arra megy be, amúgy kész fogócska ha be akarom tessékelni. Szerintetek mit kéne tennem, hogy kicsit kedvesebb, barátságosabb legyen velem? Ha ő nincs sose jövök rá hogy a nyulak tudnak morogni... Szegény már el lett becézve vérnyúlnak. :)

2018. szept. 4. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Első és nagyon fontos szabály. A nyuszit TILOS a hátára fordítani. Azért fekszik nyugton mert megilyedt és sokszor sokkot kapnak. Volt olyan nyuszi amelyik 10 percig ugy maradt és nem mozdult. Zsákmány állatok ezért félnek annyira.

A boxolás a ketrecben az a terület védés miatt van mivel ivaros. Ivartalanítani nagyon jó lenne mert megnyugszik, nem tombolnak a hormonok és megelőzöd vele a nemi betegségeket. Ezt csak és kizárólag exotikus orvosnál mert ha nem akkor belehalhat a nyuszi. Ha jó nyuszis orvos akkor szinte semmi esély nincs a bakira mivel nekik ez már rutin műtét.

Ülj le mellé 1-1 órát és várd meg míg megszaglász, átmászkál rajtad, tehát látod hogy érdeklődik irántad. Próbáld megkínálni egy icipici zöldséggel azt hátha elfogadja a kezedből. Sok sok türelem kell. Üldögélj mellette sokat a földön beszélj hozzá. Vagy ha ülsz és csak telefonozol az is sokat segít mivel ott vagy és megszokja a jelenlétedet.

Ketrecébe ha benn van ne nagyon nyulkálj mert a kezed bánja mivel nagyon védik a területüket, de ezt gondolom már tapasztaltad.


Ajánlom a facebookon lévő Törpenyuszisok csoportot ahol mindent megtudhatsz hogy nyuszid boldog és hosszú életet éljen veled. Rengeteget segítenek a csoportban és sok cuki képpel van tele. :)

2018. szept. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Törpe rexem van, fél éves.

Amikor közeledtem összerezzen és beszalad a helyére.

Amikor elmentem csak akkor mert kijönni.

Amikor felemeltem volt már hogy kapásból bepisilt.

Morgott, nyüszített amikor megfogtam, mindenféle hangot adott már ki.

Volt már traumás szembevérzése is. Elmúlt.

Sokat dögönyözöm a saját örömömre. Hátára is fektettem már.

Kb. mindent megcsináltam vele, amit tudom, hogy nem szeret.

Kéztörlő belsejével szoktam közelíteni, rámorog és harapdálja, felugrik mindent csinál.

Ha felemelem nem harap meg. Ha a nyaka alá benyúlok akkor meg nem tud megharapni.

Ha kapálózik, tudom úgy is fogni, hogy nem karmol meg.

Ideges már látszik rajta előre.

Bármit megcsinálhatok vele, mert már tudja, hogy nincs más választása a kezemben, mászott is már fel rám.

De hogy hízelegjen és hozzámbújjon olyan még nem volt.

2018. nov. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!