Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám kiirtani a...

Hogyan tudnám kiirtani a patkányokat végleg?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve... Már kétszer kiirtottam őket, de mindig vissza tértek.

Onnan tudom, hogy kiirtottam őket, hogy nem fogyott a kihelyezett takarmányból.

De sajnos vissza tértek... Eleinte megették a piros mérget, ami ki is irtotta őket úgy 3 hónapig.

Aztán visszatértek, éa már nem ették meg a mérget, hanem egy új módszert eszeltem ki: vízben hagytam ázni a mérget egy éjszakát - vagy egy napig, és kutyaszalámit hempergettem bele golyókba gyúrva.

Ez volt a második győzelem, megint eltűntek.

De rá 2 hónapra kb. megint észrevettem, hogy vannak(vagy el se tűnt mind...), és most megint sok van...

A garázs tetőterében élnek, ami kész paradicsom nekik.

Megint próbálkozom a vizezett méreggel, de nem hat... Pedig most 3 féle mérget keverek bele, de vagy nem hat, vagy olyan sokan vannak, hogy nem észrevehető, hogy elpusztult több egyed.

Nagyon el vagyok keseredve. Már azon gondolkodom, hogy abbahagyom a baromfi tartást, és akkor nagy eséllyel eltűnnek majd, hisz nem lesz mit enniük.

Olvasgattam, hogy milyen módszerek léteznek, de nem tudom melyik válna be...

A görényes jónak tűnik, csak egy a baj vele: nekünk pont a 2 szomszéd kerítés határánál van a "fertőzött" terület.

Az egyik szomszéd úgy tudja, hogy kiirtottam őket, a másik nem is tud róla, és nem hinném hogy repesne az örömtől, hiszen neki is vannak baromfiai.

Továbbá van egy 3. ember, a szomszéd szomszédja, akit főleg nem szeretném, hogy megtudja, mert nagyon rosszindulatú, gonosz ember.

Tehát ez a görényes azért nem jó, mert kb. mindenki megtudná a településen, hogy patkányok vannak nálunk.

Nem tudom ezekről a patkányirtó cégekről mik a vélemények.

Legyetek szívesek írjatok tapasztalatokat, hogy kinek milyen módszer vált be, hogyan irtotta ki a patkányokat.

...és igen tudom, hogy alaposan ki kell takarítanom, és valahogy megszüntetni a "lakhelyüket".



2018. szept. 6. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod elzárni a takarmányt?
2018. szept. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2018. szept. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom. A garázs egybe van építve a baromfi ólakkal, de az ólak fallal el vannak választva a garázstól.

A takarmány a garázsban van. De én úgy veszem észre, hogy a tyúkok eledelét eszik meg, a zsákokat nem rágják ki, de így is elég nagy baj.

Köszönöm a videót, nem rossz ötlet! A hagyományos csapdákkal az a baj, hogy csak egy megy bele, utána soha többé nem megy bele egy sem, mert megtanulják, hogy az csapda.

Viszont ez jónak tűnik.

2018. szept. 8. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
2018. dec. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 johny85 ***** válasza:
Ha értesz valamennyire az elektromosághoz kihuzol egy áram kábelt egy 230w-at fázis ,0 (fekete-kék)feketébe van az áram le kell szedni a szigetelést ,ez az emberre is veszélyes!!Főleg vizes környezetbe.De ki lehet kapcsolni.Az le tiltja őket se szine se szaga.:D
2018. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Árammal inkább nem próbálkozom! :D Annyit nem ér az egész, hogy kinyírjam magamat...

Amúgy azóta eladtam a tyúkjaimat.

2018. dec. 8. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!