Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Minap elpusztult az egyik...

Minap elpusztult az egyik csincsillám az ikrekből. Mit tegyek a testvérével?

Figyelt kérdés
Semmiképpen nem akarom, hogy egyedül legyen otthon (éjszakai állat, kell mellé egy társ + szinte egész nap nem vagyok otthon csak este tudnék foglalkozni vele). Kettő eshetőségre gondoltam: 1. elajándékozom egy szerető családhoz, 2. szerzek mellé egy társat. Nem tudom megérné-e beruházni még egy kedvencre ezért kérem a segítségeteket.

2018. szept. 22. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél egy olyan csincsillát, ami olyan helyzetben van mint a tiéd. Meghalt a párja, és el akarja adni/ajándékozni.
2018. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha elajándékozod, azzal csak neki ártasz, mert még a megszokott környezetéből is kiszakítod és vadidegenekhez kerül.


Hogy "megérné-e beruházni"? Ő is egy érző lény, akit ha szeretsz, akkor nem kérdezel ilyeneket. Ne a saját érdekeid nézd, hanem az övét, ha valóban fontos számodra.


Szerintem szerezz mellé egy társat, hogy ne legyen egyedül. Ők majd foglalkoznak egymással.

2018. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak attól tartok, hogy hogyan ismerkednek össze netán verekednek (6 éves fiúról van szó).
2018. szept. 22. 19:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem meghalt ra 4 napra ahogy a parja meghalt :( surgossen talalj egy part neki.
2018. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok ha egy lanyt keresel neki akkor tuti hogy nem lesz verekedes!!
2018. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a csincsilla mentést ajánlanám :) sok gazdira váró csini van.
2018. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Csakis egynemű társat vegyél mellé, mert utána a szaporulattal sem tudsz mit kezdeni, plusz a nőstényt nagyon megterheli a folyamatos terhesség, szülés, stb.

Azt javaslom, hogy keress egy másik csincsillát, lehetőleg fiatalabbat, így talán nem alakul ki köztük dominenciaharc. Fontos lenne az is, hogy jellemben próbálj egy olyan társat keresni mellé, mint amilyen a testvére volt. Tudom sokaknál számít a szín, stb, de neked így lesz a legkönnyebb dolgod, hiszen a tesóval hasonló vérmérsékletű társhoz lehet könnyebben tud alkalmazkodni. A jó tenyésztők pedig már vannak annyira tapasztaltak, hogy tudják nagyjából, hogy melyik állatuknak milyen a vérmérséklete. Nem tudom van-e otthon két ketreced. Ha nincs, akkor sok tenyésztőtől tudsz kölcsönkérni.

Úgy kellene kezdeni, hogy hazaviszed az újat, és a két ketrecben külön vannak, közel egymáshoz, de úgy, hogy ne érjék el egymást, mert ha valamelyik "beindul" ilyenkor fogyatkozhatnak meg az ujjak...Legyen ez így 1-2 napig. Ha úgy látod, hogy hamarabb kezdenek jól kijönni, csipognak egymásnak, stb. akkor kipróbálhatod, hogy a két csinit megcseréled a ketrecben. Tehát új megy a régi helyére, régi az új helyére. Ez lehet így egy órától kezdve több napig is akár, de látni fogod a reakcióikon, hogy mit szólnak a másik szagához. Utána ha visszacseréled őket megint vársz picit (órák, napok, vérmérséklettől függ).

Ezután jön az, hogy egy közös, lehetőleg semleges helyen, ahol egyikőjüknek sincs ott a szaga, összeengeded őket. Lehetőleg átlátható hely legyen, folyosó, szoba, és a két ketrec nyitott ajtóval mindenképp legyen ott, ha gond lenne, be tudjanak menekülni. Jó tanács: ezt a részt jó, ha úgy időzíted, hogy melletted is van egy segítő, hogy oda tudjatok nyílni, ha összevesznének, plusz csak akkor, ha már úgy látod megbékéltek a másikkal, tehát nem röfögnek egymásra vagy ugranak egymásnak ketrecen keresztül. Ha kint megy a futi, akkor pár napig váltogatod őket a ketrecben, de még nem teszed őket össze, a futások közösek.

Ha úgy látod ezzel nincs probléma, akkor az egyik futás alkalmával (szintén úgy, hogy van segítő) azt a ketrecet, amit végleges lakhelynek szeretnél, kitisztítasz, kifertőtlenítesz, és úgy teszed bele a két csinit (eltűnik a szaguk). Ezt úgy kellene, hogy lehetőleg mondjuk hétvégén délelőtt, hogy nap közben lásd őket, hogy viselkednek. Remélem ezzel tudtam segíteni.

Azt viszont nem lépném meg a helyedben, hogy eladom a mostani csinit is, mert már azért nem olyan fiatal (tudom 20 évig is élhet, de lássuk be hat év is elég szép kor), és így is megviseli a társa halála, az is megviselné, ha új gazdihoz kerülne.

Tudom, hogy ez a folyamat melósnak hangzik, de hidd el, a kisállatodnak sokkal jobb lenne így hosszú távon, és a végén te is elégedett leszel magaddal.

2018. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne torodj a tul szaporodassal mert ellehet oket adni!
2018. szept. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az állatorvos azt ajánlotta, hogy ivartalanítsuk és lány csinit tegyünk mellé, mert ha nem tesók akkor biztos h verekedni fognak
2018. szept. 27. 08:18
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ez felelősségteljes gondolkozás, hogy nem szeretnél folyamatosan szaporulatot.:) Ha jó egzós doki csinálja, akkor rutinműtét az ivartalanítás. Azért javasoltam az egynemű fiatal csinit, mert nekem ugyan testvérek, de két külön alomból, és a nagyobb 6-7 hónapos volt, mikor sajnos túl korán, 5 hetesen el kellett hoznunk a tesóját, és egyből egy ketrecbe kerültek, azóta sem vesztek össze. Sok sikert az új csincsillához és persze az összeszoktatáshoz is.:)
2018. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!